Nabór do drugiej rundy Space3ac

0

Do 31 października trwa nabór do drugiej edycji programu Space3ac. Zakwalifikowane firmy otrzymają do 135 tysięcy PLN (oraz możliwy bonus) na rozwój swoich rozwiązań technologicznych.

Strona akceleratora: www.space3.ac

Celem akceleratora jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem i potrzebami dużych przedsiębiorstw. Nabór do drugiej edycji programu Space3ac Intermodal Transportation rozpoczął się 1 września a zakończy 31 października. To program organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp z o.o. wspierający rozwój startupów wykorzystujących techniki i dane satelitarne.

W 2017 i 2018 roku Space3ac skupia się na praktycznym wykorzystaniu danych satelitarnych w sektorze transportowym. Zakwalifikowanym startupom, program zapewnia wsparcie merytoryczne (wysokiej klasy mentoring technologiczny i biznesowy), wsparcie finansowe (do 135 tysięcy PLN na jeden projekt oraz możliwy dodatkowy bonus w wysokości kilkudziesięciu tysięcy PLN) i odbiorców opracowywanych przez nie rozwiązań. Dużym przedsiębiorstwom natomiast – możliwość pozyskania innowacji “uszytej na miarę” pod konkretne zapotrzebowanie. Zadaniem startupów uczestniczących w akceleratorze będzie dostarczenie partnerom Programu innowacyjnych rozwiązań stanowiących odpowiedzi na sformułowane przez nich wyzwania technologiczne i biznesowe.

Nowi partnerzy, nowe wyzwania

Uczestnicy pierwszej rundy Space3ac - lato 2017 / Credits - PSSE

Uczestnicy pierwszej rundy Space3ac – lato 2017 / Credits – PSSE

Podczas trwania programu, uczestnicy będą poszerzać swoje umiejętności w zakresie realizacji i właściwego zarządzania projektami wykorzystującymi dane satelitarne. W kwestiach biznesowych i technicznych – niezbędnych do realizacji projektu – zespołom będzie pomagać szerokie grono polskich i zagranicznych mentorów i ekspertów.

W drugiej rundzie Space3ac oferta akceleratora jest jeszcze szersza – dołączają nowi partnerzy przemysłowi, a lista wyzwań, które już czekają aby stawić im czoła, jest jeszcze dłuższa. Do grona dużych przedsiębiorstw – odbiorców ich rozwiązań – należą: Grupa LOTOS S.A., Instytut Morski, OT Logistics, Port Gdańsk, Port Gdynia, PZU Lab.

Cieszymy się, że dołączyły do nas PZU Lab i Grupa LOTOS – mówi Wojciech Drewczyński,​ kierownik projektu ScaleUP w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. – Dzięki temu więcej startupów znajdzie coś dla siebie w naszym akceleratorze. Mamy dla nich nowe, ciekawe wyzwania i szerokie grono dużych firm – potencjalnych odbiorców ich projektów.

Przy selekcji najlepszych projektów istotną rolę odegra wiedza techniczna pomysłodawców, świadomość rynkowa, kompletność zespołu, potencjał biznesowy, a przede wszystkim projekt i odpowiedź na wyzwanie z przemysłu, który ma on rozwiązywać.

Jak aplikować?

Aplikacje do akceleratora będzie można składać do końca października przez formularz na stronie www.space3.ac. Około 20-25 zespołów zostanie zaproszonych na Preparation Camp, który odbędzie się w dniach 20-24 listopada. Na tym spotkaniu nastąpi selekcja spółek do akceleracji.

Zjazdy techniczne i biznesowe, podczas których zespoły będą rozwijać swoje produkty i możliwości zostały będą odbywać się według poniższego harmonogramu:

  • 20-24 listopada: Preparation Camp (dokładna data zostanie przedstawiona do końca października)
  • Grudzień 2017 – marzec 2018: kurs akceleracyjny podzielony na zjazdy biznesowe i techniczne (średnio co dwa tygodnie, zwykle po 3 dni zajęć)
  • Marzec 2018: Demo Day, koniec akceleracji

 Efekty pierwszej edycji akceleratora

Uczestnicy pierwszego Preparation Camp Space3ac Intermodal Transportation / Credits - Space3ac

Uczestnicy pierwszego Preparation Camp Space3ac Intermodal Transportation / Credits – Space3ac

Pierwsza runda akceleratora Space3ac Intermodal Transportation trwała od czerwca do końca sierpnia 2017. Siedem zespołów, którym udało się dotrzeć do ostatniego etapu to theConstruct, Parkanizer, Full Fresh Air, newMap, BetterSolutions, SATIM oraz Spectator. Wizualizacje przestrzenne, pomiary środowiskowe, systemy optymalizacji – to tylko niewielki procent zaproponowanych przez młode firmy rozwiązań.

Akcelerator Space3ac Intermodal Transportation jest inicjatywą realizowaną w ramach organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu Scale UP opartego o rządowy programu Start In Poland, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

Partnerzy drugiej edycji: Grupa LOTOS S.A., Instytut Morski, OT Logistics, Port Gdańsk, Port Gdynia, PZU Lab.

Więcej na: www.space3.ac

Dodatkowych informacji udziela:
Marcin Popiel
kom. +48 732 681 351
e-mail: m.popiel@strefa.gda.pl

(Space3ac)

Comments are closed.