ESA ogłasza nabór na staże YGT

0

Jak co roku, Europejska Agencja Kosmiczna rozpoczęła nabór na programy stażowe Young Graduate Trainee. Te roczne staże pozwolą uzyskać studentom ostatnich lat studiów i absolwentom uczelni wyższych unikatowe doświadczenie planowania i zarządzania projektami kosmicznymi.

 

Stażysta odbędzie szkolenie w jednej z siedzib ESA, gdzie dostanie odpowiedzialne zadania przy projekcie prowadzonym przez tę agencję. W trakcie całego stażu będzie mógł korzystać z pomocy przydzielonego mu/jej mentora.

Jeśli jesteś już absolwentem lub niedługo nim zostaniesz, masz szansę na staż w Europejskiej Agencji Kosmicznej! ESA właśnie ogłasza aplikacje do Young Graduate Trainee (YGT).

Jeśli chcesz zdobyć cenne doświadczenie przy projektach kosmicznych, już dziś zaaplikuj na roczny staż w ESA. Jako stażysta będziesz odpowiedzialny za wsparcie projektów, oczywiście pod okiem doświadczonych mentorów z Agencji.

Na stronie ESA opublikowano 2 oferty pracy: jedna dotycząca GNSS (termin składania wniosków 11 lipca br.), druga technicznej ekonomii (do 6 lipca). Co ważne, jedna osoba może aplikować tylko na jedno stanowisko, które zaznacza się w formularzu aplikacji.

Od kandydatów wymaga się posiadania dyplomu magistra uczelni wyższej, bądź w szczególnych przypadkach uczestnictwa w ostatnim roku studiów. Istotne jest również obywatelstwo – ESA przyjmuje kandydatów wyłącznie z państw, które są członkami ESA lub z państw, które podpisały Umowę o współpracy.

Kandydaci wybierani są przez departamenty, do których aplikują. W tym wypadku będzie to ESTEC w holenderskim Noordwijk. Rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj odbywają się w lutym/ marcu. Data rozpoczęcia pracy ustalana jest wspólnie z kandydatem i może być ona podjęta w każdym czasie, pomiędzy kwietniem a wrześniem danego roku.

Stażyści mogą liczyć na:

  • wynagrodzenie miesięczne ok. 2 200 euro
  • 2,5 dnia wolnego miesięcznie
  • ubezpieczenie zdrowotne
  • zwrot kosztów za podróże
  • tzw. dodatek emigracyjny

Więcej na temat staży oraz pełna lista ofert stażowych na stronie ESA .

(ESA)

 

Comments are closed.