ESNC 2017 przedłużony do 10 lipca!

0

Konkurs na aplikacje nawigacji satelitarnej ESNC został przedłużony do 10 lipca! Zachęcamy do udziału, gdyż na zwycięzców i finalistów czekają atrakcyjne nagrody!

 

Konkurs European Satellite Navigation Competition (ESNC), znany także jako „Galileo Masters” skupia się na koncepcjach, pomysłach i projektach wykorzystujących nawigację satelitarną (GNSS) do praktycznych zastosowań na Ziemi. Więcej na temat sektora GNSS i poszczególnych aplikacji (np. transport drogowy) można przeczytać w najnowszym raporcie rynkowym agencji GSA.

Zgłoszenia do konkursu można przesłać do 10 lipca 2017 r. do godziny 09:00 CEST (dziewiąta rano!) za pomocą strony http://login.esnc.eu/.

Przez lata konkurs ESNC doprowadził do powstania firm technologicznych, które wprowadziły na rynek produkty i usługi oparte o technologie GNSS. Kilka z tych firm uzyskało już kolejne rundy inwestycyjne, stając się ważnymi partnerami dla przemysłu w dziedzinach takich jak lotnictwo, transport drogowy czy energetyka.

W Polsce ESNC jest organizowany nieprzerwanie od 2014 roku. Jak na razie w wyniku tego konkursu powstało pięć nowych spółek a kilka innych grup aktualnie kończy negocjacje inwestycyjne i niebawem rozpocznie działalność w formie start-up.

Nagrody polskiej edycji ESNC 2017

W tym roku w ramach polskiej edycji konkursu ESNC na zwycięzców i finalistów czekają następujące nagrody:

  • Nagrody finansowe: 6000 PLN dla zwycięzcy, 2000 PLN dla drugiego miejsca i 1000 PLN dla trzeciego miejsca,
  • Możliwość ubiegania się o inwestycję dla swojego projektu. Wartość inwestycji do ok. 2 milionów PLN,
  • Uproszczona ścieżka aplikacji do akceleratora Space3ac, z możliwością otrzymania do 200 tysięcy PLN na dalszy rozwój prac,
  • Sześć miesięcy przestrzeni biurowej dla dwóch osób,
  • Możliwość odbycia staży i praktyk w firmach związanych z obróbką danych satelitarnych,
  • Doradztwo biznesowe, techniczne, naukowe i geo-polityczne, o wartości do 20 tysięcy PLN.

Zachęcamy do udziału w polskiej edycji ESNC (w zgłoszeniu wystarczy wybrać “Poland” jako region), gdyż od 2014 roku jest to jeden z najbardziej aktywnych regionów tego konkursu. W porównaniu z innymi regionami nagrody są także atrakcyjne, w szczególności te związane z potencjalnymi inwestycjami i dostępem do akceleratora Space3ac.

(ESNC)

Comments are closed.