Bremen-Gdańsk Business Networking Event (20.10.2016)

0

W tym roku obchodzimy 40-lecie Partnerstwa Miast między Gdańskiem i Bremą oraz 25-lecie Polsko-Niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie. Z tej okazji przedstawiciele Miasta Brema zapraszają do udziału w wydarzeniu networkingowym, które odbędzie się 20 października br.

W 2016 roku jesteśmy świadkami niezwykle istotnego wydarzenia w powojennej historii kontaktów polsko-niemieckich. Przed 40 laty, 12 kwietnia 1976 roku wolne hanzeatyckie miasto Brema oraz hanzeatycki Gdańsk podpisały Porozumienie Ramowe dotyczące  chęci współpracy i przyjaźni.

W  tym czasie był to ważny krok na drodze ku dobrosąsiedzkiej współpracy obu krajów. Wiele różnic dzieliło wówczas oba narody. Brema i Gdańsk nawiązały współpracę w sześć lat po zawarciu pamiętnego układu o normalizacji stosunków między Republiką Federalną Niemiec a Rzeczpospolitą Polską. Działo się to w atmosferze ogólnego odprężenia i w duchu konferencji helsińskiej, ale rozdarcie Europy na dwa przeciwstawne bloki było wciąż bolesnym faktem. Wbrew temu oba miasta, sygnalizując chęć zbliżenia i porozumienia, uczyniły faktyczną szczelinę w „Żelaznej Kurtynie” dzielącej Europę.

Z okazji roku jubileuszowego 19-26 października br., z inicjatywy Konsula Generalnego Niemiec w Gdańsku, odbędzie się „Tydzień Niemiecki”. Obok głównego aspektu tygodnia, który związany będzie z kulturą, planowane są także wydarzenia informacyjne w obszarze gospodarczym (logistyka, przemysł morski, przemysł kosmiczny, energetyka wiatrowa). Tydzień niemiecki będzie niezwykłą okazją do wymiany doświadczeń przedstawicieli środowisk akademickich i biznesowych.

W trakcie „Tygodnia Niemieckiego” odbędzie się uroczyste przyjęcie, na które serdecznie zaprasza Prezydent Senatu Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Bremy dr Carsten Sieling wraz z Alexią Sieling oraz Kapitanem fregaty Karlsruhe.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 20 października 2016 o godz.19,00 na fregacie KARLSRUHE w Gdańsku.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez stronę: https://www.eventbrite.de/e/bremen-gdansk-business-networking-event-gdansk-poland-registration-27212306742?aff=es2

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Comments are closed.