Geo IoT World Awards 2016

0

Trwa konkurs Geo loT World Awards 2016 na najlepsze zastosowanie Internetu rzeczy. Zgłoś swój pomysł do 14 maja.

Globalny rynek “Internet of Things” powiększa się średnio w tempie 16,9 proc. w skali roku. Według raportu „Worldwide Internet of Things Forecast, 2015–2020” wartość globalnego rynku loT w 2020 roku sięgnąć ma 1,07 bln USD. Ten sam raport zakłada, że wartość polskiego rynku loT podwoi się i w 2018 roku wyniesie 3,1 mld USD.

W 2020 roku przedmiotów “smart”  będzie na świecie blisko 30 miliardów. To niemal cztery razy więcej niż wyniesie populacja ówczesnego świata. Przewiduje się, że wydatki na technologie smart-rzeczy najszybciej będą rosły w obszarach: inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego (52 proc.), pojazdów (tzw. Internet of Vehicles, 48 proc.) oraz inteligentnych budynków (34 proc.).

Nawigacja satelitarna, czyli GNSS (ang. Global Navigation Satellite Systems), włączając europejski system Galileo odgrywa kluczową rolę w Internecie rzeczy, dostarczając informacji  niezbędnych do pozycjonowania, prędkości i synchronizacji wymaganej przez coraz większą liczbę aplikacji kontekstowych.

W celu podniesienia  świadomości na temat roli jaką GNSS odgrywa  w loT, w tym roku GSA (Europejska Agencja GNSS) przyznaje jedną z nagród specjalnych Geo loT Awards 2016.

GSA poszukuje najbardziej innowacyjnych zastosowań Internetu rzeczy, które opierają się na technologii GNSS i wykorzystują ulepszone możliwości oferowane przez Galileo. Rozwiązanie może dotyczyć sektora motoryzacyjnego, elektroniki, inteligentnych miast, transportu publicznego, produkcji, logistyki w łańcuchu dostaw, handlu detalicznego, służby zdrowia, rekreacji.

Aplikacje do konkursu przesyłać można do 14 maja 2016. Nie zwlekaj i już dziś zgłoś swój projekt!

Więcej informacji na stronie GSA.

Comments are closed.