#ActInSpaceWarsaw

0

Szukasz 24 godzinnej przygody? Kosmos jest Twoją pasją? Jesteś chętny, aby spędzić wartościowo czas z najwyższej klasy profesjonalistami zajmującymi się branżą kosmiczną w kontekście naukowym i zawodowym? Jeżeli tak, to warszawska edycja #ActInSpaceWarsaw jest tym czego szukasz.

ActInSpace to 24-godzinny międzynarodowy hackathon technologii kosmicznych. CNES jest inicjatorem tego wydarzenia i pozostaje jednostką nadzorującą całą koncepcję hackathonu. ESA BIC Sud France zajmuje się promocją wydarzenia na terenie Europy przy wsparciu  ESA. Wydarzenie odbywa się jednocześnie w  27 miastach na świecie.

#ActInSpaceWarsaw to 24h ciągłego projektowania i prototypowania produktów, rozwiązań, biznesów. Uczestnicy będą projektowali produkty transferując technologię „From space to earth”. Wyzwania projektowe i opisy technologii przygotowały ESA i CNES. Uczestników będą wspierać eksperci z POLSA, Aerospace Valley (Tuluza), Orange Polska, IBM, PIAP, Kapitech, ASTRI POLSKA, Airbus DS.

Główną nagrodą międzynarodową jest lot w stanie nieważkości w samolocie szkoleniowym dla astronautów Novespace.

Nagrodą Airbus Defense and Space jest:

  • Trening na symulatorze lotu A320
  • VIP odwiedziny clean room integracji satelitów,
  • bon o wartości 100.000 € do danych satelitarnych (zdjęcia, model terenu, …) i coachingu / wsparcie dla tworzenia start-up,
  • Spotkanie z Astronautą.

Na uczestników też oczkują nagrody od partnerów regionalnych.

ActInSpace stawia sobie za cel są :

  •  Rozwój ducha przedsiębiorczości wśród młodych ludzi w dziedzinie przemysłu kosmicznego;
  • Wzmocnienie atrakcyjności sektora kosmicznego i promocja sieci ESA BICs wśród studentów   oraz przedsiębiorców;
  • Pokazanie, że przemysł kosmiczny jest innowacyjny, może tworzyć nowe miejsca pracy i zapewniać rozwój gospodarczy poza swoją tradycyjną działalnością, wspierając przedsiębiorczość;
  • Identyfikacja kandydatów, w krótkim lub dłuższym przedziale czasowym do sieci ESA BICs;
  • Zachęcenie do tworzenia aplikacji i zakładania spinoff-ów technologicznych wykorzystujących dane z przemysłu kosmicznego.

Wydarzenie rozpoczyna się 20 Maja, w CZIiTT (Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja jest prowadzona przez oficjalną stronę: http://www.actinspace.org/en/inscription

Organizatorem #ActInSpaceWarsaw jest firma Kapitech i Wydział Geodezii i Kartografii Politechniki Warszawskiej w partnerstwie z Astri Polska oraz  Cezamat przy wsparciu Studentów BESTu (board of European Students of Technology).

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Polskiej Kosmicznej Agencji i Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, patronat medialny nad wydarzeniem objął Kosmonauta.net.

Comments are closed.