Konkurs Galileo Masters 2015 rozpoczęty!

1

Masz pomysł na aplikację? 1 kwietnia ruszył konkurs na innowacyjne pomysły wykorzystania nawigacji satelitarnej w polskiej edycji Galileo Masters – European Satellite Navigation Competition!

Od wczoraj, 1 kwietnia 2015 roku, można zgłaszać własne koncepcje, pomysły, prototypy lub niemal gotowe produkty wykorzystujące nawigację satelitarną w ramach europejskiego konkursu Galileo Masters. Każdy zainteresowany – osoba fizyczna, zespół, organizacja, firma czy instytucja – może nadesłać pomysły na wykorzystanie technologii GNSS (Global Navigation Satellite System) w dowolnej dziedzinie nauki, gospodarki czy też życia codziennego. Może być to innowacyjna usługa, produkt albo pomysł na badania naukowe.

Już po raz trzeci w jedenastoletniej historii konkursu odbywa się jego polska edycja. Udział w konkursie pozwolił już kilkunastu polskim uczestnikom rozwinąć koncepcje produktu oraz skomercjalizować pomysł na przedsięwzięcie! W zeszłorocznej edycji do wygrania było wsparcie finansowe zgłaszanych propozycji w wysokości łącznie 20 tys. złotych, a ponadto staże i szkolenia, wirtualne biura i przestrzenie coworkingowe oraz mentoring przygotowujący do pozyskania inwestycji.

Dzięki rozwiązaniu NAVDEC firmy Sup4Nav, jednego z najwyżej ocenionych projektów w polskiej edycji Galileo Masters 2014, istnieje możliwość poprawy bezpieczeństwa ruchu statków na morzach / Credits: Sup4Nav

Dzięki rozwiązaniu NAVDEC firmy Sup4Nav, jednego z najwyżej ocenionych projektów w polskiej edycji Galileo Masters 2014, istnieje możliwość poprawy bezpieczeństwa ruchu statków na morzach / Credits: Sup4Nav

Rejestracja i składanie propozycji odbywa się przez oficjalną stronę konkursu: www.galileo-masters.eu (wyłącznie w języku angielskim). Pomysły można zgłaszać do końca czerwca. Przedstawiciele oficjalnego organizatora polskiej edycji konkursu z firmy Blue Dot Solutions przeprowadzą w największych miastach Polski spotkania informacyjne na temat Galileo Masters. Szczegółowa lista miejsc, gdzie odbędą się spotkania, zostanie wkrótce opublikowana, m.in. na dedykowanej stronie internetowej edycji krajowej: www.galileo-masters.pl/2015.

W zeszłorocznej polskiej edycji konkursu wygrał projekt aplikacji przekonującej użytkowników do większej aktywności w różnych aspektach życia codziennego (www.hyent.co). Bardziej rozrywkowy charakter przedstawiała aplikacja Fields of War, w tej chwili przechodząca ostatnie testy przed wdrożeniem. Ponadto w Galileo Masters w Polsce pojawiły się aplikacje zwiększające bezpieczeństwo na morzu (www.navdec.com) czy w lotnictwie (nagroda specjalna Niemieckiej Agencji Kosmicznej).

Laureaci, partnerzy i organizatorzy polskiej edycji konkursu Galileo Masters 2014

Laureaci, partnerzy i organizatorzy polskiej edycji konkursu Galileo Masters 2014 / Własność: ARP SA

Do przygotowania zgłoszenia nie potrzeba gotowego produktu czy prototypu. „Jeżeli nie staramy się w konkursie o nagrodę specjalną dla uczelni lub prototypu, to nie jest to żadna przeszkoda” – mówi Hubert Bartkowiak, organizator konkursu. „Otacza nas obecnie w świecie rzeczywistym duża ilość rozmaitej infrastruktury i procesów, choćby transportowych, których funkcjonowanie może zostać poprawione dzięki aplikacjom wykorzystującym nawigację satelitarną. Dlatego namawiamy do udziału w spotkaniach informacyjnych, a także do zapoznania się z przykładami wielu aplikacji na stronie głównej konkursu”, dodaje.

Wygrana w edycji regionalnej jest przepustką do międzynarodowego finału konkursu, którego uroczysta gala odbędzie się jesienią w Niemczech. Nagrodą główną w konkursie jest 20 000 euro i inkubacja w europejskiej sieci inkubatorów sektora kosmicznego. Na zwycięzcę edycji polskiej czeka również gwarantowana nagroda pieniężna, atrakcyjne staże w firmach sektora kosmicznego, szkolenia, usługi IT, powierzchnie biurowe oraz pomoc mentorów, która może być niezbędna w przekuciu pomysłu w rzeczywisty produkt lub usługę.

Informacje w języku polskim można też znaleźć na stronie www.galileo-masters.pl/2015/.

Partnerami konkursu są: Agencja Rozwoju Przemysłu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Creotech Instruments, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja KosmicznaAstri Polska, GMV Innovating Solutions, ITTI i Hertz Systems.

Sponsorami nagród są: Business Link, NaviGate i PCPD. Współorganizatorem inicjatywy jest Black Pearls VC. Oficjalnym organizatorem polskiej edycji jest gdańska firma Blue Dot Solutions

Patronat honorowy objęło Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Jeden komentarz

  1. Aegis Maelstrom on

    “inkubacja w europejskiej sieci inkubatorów sektora kosmiczna” ==> sektora kosmicznego.