Airbus sprzedaje, Panasonic kupuje

0

Airbus sprzedaje aerokosmiczną Rostock System Technik. Panasonic zamierza zaś kupić ITC Global.

Airbus sprzedaje RST

Airbus Defence and Space sprzedaje firmie Ferchau Engineering spółkę Rostock System Technik specjalizującą się w inżynierii lotniczo-kosmicznej. Wpisuje się to w politykę koncerny, który sprzedaje podmioty zależne, których działalność odbiega od działalności podstawowej.  Szczegółów transakcji nie ujawniono.

Airbus D&S zawarł z Ferchau Engineering GmbH z Gummersbach porozumienie w sprawie sprzedaży swojej spółki zależnej, Rostock System Technik GmbH (RST) .

RST ma siedzibę główną w Rostocku i zatrudnia 150 osób. Firma specjalizuje się w inżynierii systemów i wytwarzaniu produktów na potrzeby klientów z branży lotniczo-kosmicznej. W zakres kompetencji projektowych RST wchodzi mechanika, elektronika i tworzenie oprogramowania. Oferta produktów obejmuje, m.in.: symulatory kabin do szkolenia sytuacji nadzwyczajnych, wiązki przewodów oraz sprzęt naziemny i testowy. Spółka od 25 lat rozwijała się jako część grupy Airbus i była dostawcą dla wszystkich działów Airbusa oraz klientów międzynarodowych.

Na mocy umowy nowy właściciel utrzyma główne zakłady RST w Rostocku i przydzieli im specjalistyczne zadania w zakresie inżynierii kabin, a także rolę biura technicznego dla klientów z branży lotniczo-kosmicznej. RST będzie nadal świadczyć usługi inżynierskie na rzecz Airbusa.

Panasonic kupuje ITC Global

Panasonic Avionics, należąca do Panasonic Corp., porozumiała się z ITC Global w sprawie jej zakupu. Ten zakup to kolejny krok Panasonic Avionics w kierunku gromadzenia przepustowości satelitarnej na potrzeby świadczenia usług internetowych dla samolotów. ITC Global świadczy podobne usługi w sektorze energetycznym, górniczym i morskim. Szczegółów porozumienia z 16 marca nie podano.

Amerykańska firma ITC Global, obsługująca klientów w 1200 miejscach w 70 krajach, jest obecnie własnością funduszu Riverside Partners.

Po przejęciu firma pozostanie niezależną spółką zależną Panasonic Aviation.

(SN, Airbus)

Comments are closed.