StartupWeekend Space w Bremie

0

10 kwietnia rozpoczną się trzydniowe warsztaty mające wyłonić najlepsze pomysły na nowe startupy w sektorze kosmicznym.

StartupWeekend Space odbędzie się na terenie Centrum Technologii i Innowacji w Bremie (Bremer Innovations- und Technologiezentrum). Wydarzenie jest organizowane m.in. przez absolwentów zeszłorocznego kursu SSP na Międzynarodowym Uniwersytecie Kosmicznym.

Podczas zlotu nawiązującego do tradycji nieformalnych konferencji typu SpaceUp zawiązane zostaną zespoły, które będą miały stworzyć pomysły na własny startup w branży kosmicznej. W ramach StartupWeekendu odbędzie się również szereg szkoleń i prezentacji przedsiębiorców, inwestorów oraz specjalistów z branży kosmicznej (m.in. potwierdzony jest już udział Franka Salzgebera, dyrektora Biura Transferu Technologii Kosmicznych w ESA). Trzeciego dnia wydarzenia zespoły przedstawią swoje pomysły w krótkich, pięciominutowych wystąpieniach, zaś najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia. Koszt uczestnictwa w StartUpWeekend Space oraz w gali finałowej wynosi 120 Euro.

Kosmonauta.net jest partnerem medialnym wydarzenia. Będziemy również prowadzić relacje z wydarzenia. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Comments are closed.