Kończy się nabór na “zarządzanie przestrzenią kosmiczną w nowej gospodarce” na SGH

0

Przypominamy, że w Szkole Głównej Handlowej trwa jeszcze nabór na studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie przestrzenią kosmiczną w nowej gospodarce”.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie prowadzi jeszcze nabór na na studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie przestrzenią kosmiczną w nowej gospodarce”. Ich celem jest przekazanie aktualnej wiedzy i umiejętności, które pozwolą włączyć się w procesy rozwoju działalności gospodarczej związanej z działalności kosmiczną i eksploracją gospodarczą przestrzeni kosmicznej. Mają wyposażyć słuchaczy w wiedzę o aspektach prawnych, organizacyjnych, finansowych i etycznych komercyjnego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

 

Program studiów obejmuje kilka bloków tematycznych, m. in.:

  1. Polityka kosmiczna i otoczenie sektora kosmicznego,
  2. Prawne aspekty wykorzystania przestrzeni kosmicznej,
  3. Gospodarka kosmiczna,
  4. Aspekty zarządcze w wykorzystaniu przestrzeni kosmicznej.

Program studiów obejmuje łącznie 168 godzin zajęć dydaktycznych w formie wykładów, seminariów, konwersatoriów, ćwiczeń interaktywnych w grupach z wykorzystaniem kamery video i urządzeń multimedialnych. Studia będą prowadzone przez specjalistów z polskiego sektora kosmicznego – zarówno naukowców, jak i menedżerów z podmiotów komercyjnych.

Więcej informacji na stronach SGH.

Comments are closed.