Katalog studiów związanych z branżą kosmiczną

0

Ciekawa publikacja Polskiej Agencji Kosmicznej.

Polska Agencja Kosmiczna przygotowała ciekawą publikację dotyczącą studiów i kursów doszkalających wokół branży kosmicznej.

Praca w branży kosmicznej jest marzeniem dla wielu osób wkraczających w dorosłe życie. Także wiele osób, które już podjęły studia nie zawsze jest usatysfakcjonowanych swoimi wcześniejszymi wyborami i decyduje się na “zmianę branży”. Pojawia się jednak pytanie: gdzie i jak się kształcić?

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) w ramach projektu Future Space opublikowała niedawno listę studiów oraz kursów związanych z branżą kosmiczną w Europie. Ta lista jest zaprezentowana w formie raportu. Znaleźć na niej można m.in. podstawowe informacje o różnych kursach, informację o odpłatności i wymaganiach, jak i języku, w którym prowadzne są dane szkolenia. Łącznie ta wersja dokumentu zawiera ponad 30 różnych kursów.

Dla polskiego czytelnika ten dokument jest o tyle ważny, że prezentuje także studia poza naszym państwem. Może to być ważny krok w rozwoju “kosmicznych zdolności”, później przydatnych w tej branży przemysłu.

Link do dokumentu.

(POLSA)

Comments are closed.