CBK i PTMA zapraszają na konferencję “Astronomia i badania kosmiczne w edukacji”

0

CBK PAN i PTMA zapraszają 8 listopada na konferecję „Astronomia i badania kosmiczne w edukacji”.

Podziel się wiedzą / Credit: Ewa Rozkosz, license: CC-BY-SA-2.0

Podziel się wiedzą / Credit: Ewa Rozkosz, license: CC-BY-SA-2.0

Coraz częściej organizowane i odwiedzane festiwale nauki oraz pikniki naukowe świadczą o ogromnym zapotrzebowaniu społecznym na działania, których efektem jest rozbudzanie zainteresowań czy inspirowanie dociekliwości młodzieży. Inwestycja w naukę i technologie ma ogromne przełożenie nie tylko na jakość życia poszczególnych jednostek, ale także pozwala na szybki rozwój całych społeczeństw.

 

Idealnym narzędziem stymulującym zainteresowania, kreatywność i wyobraźnię młodych ludzi nauką jest interdyscyplinarna astronomia. Badania kosmiczne to z kolei terra incognita, praktycznie nieistniejąca w procesie nauczania. Tymczasem to one są jednym z głównych kół zamachowych rozwoju gospodarczego krajów wysokorozwiniętych w XXI wieku.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom środowisk edukacyjnych, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii organizują jednodniową konferencji poświęconą problemom popularyzacji astronomii i badań kosmicznych. Do udziału zapraszamy nauczycieli przedmiotów ścisłych, edukatorów, popularyzatorów nauki oraz wszystkich entuzjastów nauki i Kosmosu.

Tematyka konferencji

  • metody popularyzacji astronomii i badań kosmicznych
  • problematyka pozyskiwania funduszy
  • udział w projektach międzynarodowych
  • nowe formy edukacji
  • wymiana doświadczeń

Spotkanie odbędzie się 8 listopada 2014 r. w budynku Centrum Badań Kosmicznych PAN, przy ul. Bartyckiej 18 A, w sali konferencyjnej im. prof. dr hab. Stefana Piotrowskiego.

Szczegóły na stronie konferencji.

Comments are closed.