Ktoś odpadnie z Commercial Crew Program?

0

Według niepotwierdzonych informacji NASA przedłuży kontrakty w ramach CCP tylko dwóm z trzech firm biorących w nim udział.

Branżowe serwisy internetowe cytują Charlesa Lurio, amerykańskiego publicystę zajmującego się tematyką “new space”, twierdzącego, że 22 lub 29 sierpnia NASA ogłosi przyznanie kontraktów w ramach kolejnej rundy Commercial Crew Program. Według źródeł Luriego agencja przyzna je jednak tylko dwóm firmom. To nne będą miały za zadanie zbudować i przetestować swój pojazd załogowy.

Jeśli te doniesienia są prawdziwe, oznacza to, że któraś z firm – Boeing, Sierra Nevada lub SpaceX – pozostanie z projektem pozbawionym finansowania NASA. Sierra Nevada i SpaceX powiedziały, że w takim przypadku będą kontynuowały projekt. Boeing, największa z tej trójki, powiedziała, że zakończenie projektu CST-100 bez finansowania NASA będzie bardzo trudne.

Celem amerykańskiej agencji kosmicznej w ramach Commercial Crew Program jest posiadanie załogowego statku kosmicznego do końca 2017 roku. SpaceX twierdzi, że jest w stanie dostarczyć swojego Dragona V2 nawet o rok wcześniej.

(PA)

Comments are closed.