XCOR zebrał dalsze fundusze

0

XCOR wyemitował akcje serii B o wartości ponad 14 mln. USD. Trafiły one do udziałowca z Holandii.

XCOR Aerospace poinformował, że Komitet Inwestycji Zagranicznych Departamentu Skarbu USA zatwierdził emisję akcji uprzywilejowanych serii B, które zostały kupione przez holenderską firmę Space Expedition Corporation (SXC). Fundusze pozyskane ze sprzedaży akcji, 14,2 mln. USD, posłużą do dalszych prac nad prowadzeniem rakietoplanu Lynx na rynek.

Oprócz udziałów w XCOR inwestor otrzymał też dwa miejsca w radzie dyrektorów firmy, która do tej pory liczyła 5 osób. Z ramienia SXC dołączą teraz do niej Michiel Mol i Mark Hoogendoorn. SXC nie jest nowym inwestorem XCOR-a. Holenderska firma, będąc mniejszościowym udziałowcem, będzie głównym najemcą rakietoplanu (na zasadach wet-lease) i głównym przedstawicielem handlowym.

Jeszcze latem tego roku ma zostać wyemitowana kolejna, mała, seria akcji.

Na początku kwietnia tego roku XCOR poinformował też o dostawie pierwszego kokpitu dla swojego pojazdu. Jest to pierwszy duży element kadłuba statku, jaki powstał do tej pory. Od niego też rozpocznie się montaż pierwszego egzemplarza statku. Kokpit został wykonany przez firmę AdamWorks.

(XCOR)

Comments are closed.