Piąty MUOS skompletowany

0

Lockheed Martin zakończył budowę piątego satelity serii MUOS dla Marynarki Wojennej USA.

Koncern Lockheed Martin poinformował o skompletowaniu piątego egzemplarza satelity serii Mobile User Objective System (MUOS) – wojskowego satelity łącznościowego dla Marynarki Wojennej USA. Statek wejdzie teraz w fazę testów. Satelita jest już wyposażony w ładunek telekomunikacyjny, tj. w 16 anten UHF mających przekazywać taktyczną i strategiczną łączność między sztabami i pododdziałami wojsk, w tym połączenia głosowe, wideo i dane. 

“Piąty MUOS pokazuje korzyści osiągane przy budowie wielu egzemplarzy tego samego statku. W porównaniu do ostatniej sztuki, wyprzedzamy plan o około 20%”, mówi Iris Bombelyn, wiceprezes Narrowband Communications, społki-córki Lockheeda Martina, i jednocześnie zarządzająca projektem MUOS w Lockheed Martin. “Ciągle poprawiamy nasze działania związane z produkcją, testami, startami i pracą na orbicie, by jak najlepiej służyć Marynarce Wojennej i użytkownikom potrzebującym bezpiecznej komunikacji głosowej i danych”, kończy Bombelyn.

Piąty, ostatni satelita serii MUOS ma zostać wyniesiony na orbitę w 2016 roku. Na orbicie znajdują się na razie 2 satelity. Cały program MUOS, wraz z kosztami obsługi do 2024 roku, wyceniany jest na około 6,5 miliarda USD.

Zobacz też:

(LM)

Comments are closed.