Race To Mars – pierwsze dni kampanii

0

Dwudziestego siódmego czerwca ruszyła kampania gry Race To Mars. Od tego czasu zebrano już ponad 12% potrzebnych funduszy.

Link do kampanii: http://www.kickstarter.com/projects/intermarum/race-to-mars

Grę Race To Mars tworzy opolska firma INTERMARUM. Przedstawiciele Kosmonauta.net uczestniczą przy projektowaniu tej gry jako doradcy naukowo-techniczni. Wspólnie zamierzamy zbudować grę, która przedstawia obraz współczesnego sektora kosmicznego oraz kierunku, w którym ta gałąź przemysłu może się rozwinąć.

Race To Mars to turowy manager firmy z branży kosmicznej. Gracz wciela się w szefa nowo powstałej firmy z sektora kosmicznego. Długofalowym celem gry jest założenie kolonii na Marsie przed konkurencją. Zanim jednak będzie to możliwe, upłyną lata prac badawczo-rozwojowych, kontraktów, misji, projektów oraz zdarzeń losowych i niepowodzeń.

Ogłoszenie projektu gry nastąpiło pod koniec marca tego roku. Od tego czasu trwała kampania informacyjna o tej grze (zobacz: pierwsze kroki w Race To Mars, grafika w grze, pierwsze spojrzenie na rozgrywkę) oraz przygotowywanie grafik i animacji. Prace zakończyły się kilka dni temu i dziś nastąpiło oficjalne rozpoczęcie kampanii typu crowdfunding na platformie KickStarter. Celem tej kampanii jest zebranie wystarczających funduszy do wykonania gry Race To Mars. Kampania będzie trwać miesiąc, tj. do 27 lipca. Projektanci gry chcą zebrać minimum 30 tysięcy funtów, co powinno wystarczyć na budowę tej gry i wymaganej grafiki. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to wydania gry można się spodziewać na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2014 roku.

W ciągu pierwszych czterech dni grę wsparło już ponad 200 osób i zebrano już ponad 12% wymaganych funduszy. Pojawiły się także cztery aktualizacje na stronie kampanii na platformie Kickstarter oraz wiele artykułów na różnych stronach internetowych z całego świata.

Plany kampanii na najbliższe tygodnie – zebrać pozostałe 88% funduszy, wystarczający rozgłos i zainteresowanie od wszystkich fanów gier tego typu. Zachęcamy wszystkich do wsparcia projektu tej gry!

(KS, INTERMARUM)

Comments are closed.