DigitalGlobe kupi GeoEye…

0

Zapowiadana w maju fuzja dojdzie do skutku. DigitalGlobe i GeoEye połączą się.

Zapowiadana na początku maja fuzja dwóch dostawców zdjęć satelitarnych dojdzie do skutku, ale z odwróceniem ról. 20 lipca obie firmy oświadczyły, że ich zarządy jednomyślnie zgodziły się na połączenie firm poprzez wymianę akcji i za gotówkę. Transakcja jest szacowana na około 900 milionów USD. W efekcie, to DigitalGlobe kupi akcje GeEye, po 20,32 USD za udział.

W maju dyskutowano nad przejęciem DigitalGlobe przez GeoEye. Role odwróciły się jednak, gdy próba skupu akcji przez GeoEye zakończyła się niepowodzeniem. Nowa firma zachowa nazwę DigitalGlobe i będzie notowana na nowojorskiej giełdzie pod indeksem DGI. Siedziba firma będzie mieściła się w Kolorado. Połączone firmy staną się liderem na rynku zobrazowania satelitarnego i analizy geoprzestrzennej. Jak zapowiadają prezesi, odbędzie się to z korzyścią dla klientów prywatnych i instytucjonalnych.

Niegdysiejsi rywale będą dysponowali flotą 5 satelitów obserwacji Ziemi na obserwacji i dwa, najlepsze w swojej kategorii, satelity w produkcji: GeoEye-2 i WorldView-3.

Transakcja powinna zostać sfinalizowana na przełomie roku 2012/2013.

Comments are closed.