Misja balonu stratosferycznego z Gliwic (23.06.2012)

0

W najbliższą sobotę, 23 czerwca, o godzinie 12:00 CEST nastąpi start balonu stratosferycznego z Lotniska Aeroklubu Gliwice. Ta misja jest realizowana przez Akademicki Klub Krótkofalowców Politechniki Śląskiej przy udziale Gliwickiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców.

Zadaniem tej wyprawy będzie dotarcie do wysokości około 30 km, przekaz obrazu telewizyjnego oraz danych telemetrycznych (takich jak pozycja, prędkość lotu, warunki zewnętrzne). Ta misja będzie realizowana przez Akademicki Klub Krótkofalowców Politechniki Śląskiej przy udziale Gliwickiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców. Organizatorem tego lotu jest Pan Tomasz Brol (SP9UOB).

Przygotowania do tego lotu już się rozpoczęły. Dziewiątego czerwca wystartował testowy balon, który osiągnął wysokość około 10 km i pozwolił na weryfikację części sprzętu elektronicznego.Balon wówczas przebył około 180 km i wylądował w okolicach Starachowic.

Misję balonu w dniu 23 czerwca będzie można śledzić “na żywo” na stronie http://sp9pdf.polsl.pl/. Start o godzinie 12:00 CEST.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Tomaszowi Brolowi za przesłaną informację.

Comments are closed.