Opóźnienie startu misji Dragon C2+ przynajmniej do 10 maja 2012

0

Firma SpaceX i NASA zadecydowały o opóźnieniu startu misji Dragon C2+ do przynajmniej 10 maja. Jest jednak możliwe, że start nastąpi jeszcze później, gdyż 15 maja startuje rosyjska kapsuła Sojuz TMA-04M.

Trzydziestego kwietnia 2012 roku odbył się udany test silników pierwszego stopnia rakiety Falcon 9. Test zakończył się z pozytywnym wynikiem. Wówczas przewidywano, że start misji Dragon C2+ nastąpi 7 maja 2012. Tak jednak się nie stanie – kilka godzin temu zadecydowano o opóźnieniu startu. Nie podano jeszcze powodu opóźnienia oprócz ogólnej wiadomości konieczności wykonania kolejnych testów sprzętu.

Najwcześniejszy moment startu dla rakiety Falcon 9 to nie wcześniej niż 10 maja. Jeśli tego dnia nie nastąpi start misji Dragon C2+, to start może być opóźniony o dalsze kilka lub kilkanaście dni. Tak długie opóźnienie byłoby związane ze zbliżającym się startem rosyjskiej kapsuły Sojuz TMA-04M. Ten start jest zaplanowany na 15 maja 2012. Po starcie Sojuza TMA-04M najwcześniej rakieta Falcon 9 może wystartować 19 maja 2012.

Kolejne informacje dotyczące stanu przygotowań do misji Dragon C2+ będą prawdopodobnie dostępne w ciągi najbliższych kilkunastu godzin.

Misja Dragon C2+ jest komentowana w wątku na Polskim Forum Astronautycznym.

(SpaceX, PFA)

Comments are closed.