Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych! – uaktualniona wersja programu i zgłoszenia

0

Nastąpiła publikacja uaktualnionego formularza zgłoszeniowego oraz opisu seminarium o nazwie “Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!”. To seminarium odbędzie się siódmego maja w Warszawie.

Siódmego maja 2012 roku odbędzie się seminarium o nazwie “Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!”. Tematem przewodnim będą nowe perspektywy rozwoju innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej. To wydarzenie organizowane jest przez Europejską Unię Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN.

Pliki do ściągnięcia: program seminarium (plik .pdf, 512 kb) oraz formularz zgłoszeniowy (plik .doc, 100 kb).

Seminarium “Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!” odbędzie się w poniedziałek, 7 maja 2012 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (Warszawa, Pl. Bankowy 3/5, sala 169). Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Wojewody Mazowieckiego  i Marszałka Województwa Mazowieckiego, a także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) przy współpracy z Centrum Badań Kosmicznych, Instytutem Geodezji i Kartografii oraz firmy ASTRI Polska. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął serwis Kosmonauta.net.

Cele programu:

Seminarium ma na celu zachęcenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP) do stosowania osiągnięć technologii satelitarnych poprzez przedstawienie wynikających z tego korzyści ekonomicznych, w szczególności:

  • poinformowanie przedsiębiorców o możliwościach wykorzystania w biznesie osiągnięć satelitarnych;
  • pokazanie konkretnych przykładów udanego zastosowania satelitów w różnych sektorach MSP;
  • prezentacja zastosowań technologii satelitarnych w praktycznej działalności służb publicznych (geodezja, służby sytuacji nadzwyczajnych, pogotowie ratunkowe,straż pożarna, leśnictwo i inne), samorządów lokalnych i placówek naukowo-badawczych
  • poinformowanie o możliwościach wsparcia i funduszach dla MSP;
  • ukazanie korzyści z udziału Polski w realizacji programu kosmicznego ESA (czyli wysokich technologii) dla MSP, samorządów lokalnych i placówek naukowo badawczych.

Udział w seminarium polecany jest następującym przedsiębiorcom:

  • przedsiębiorcy zainteresowani możliwością podjęcia działalności w niezwykle atrakcyjnym, nowo powstającym sektorze gospodarczym w Polsce lub już w niej funkcjonujący;
  • przedstawiciele władz jednostek samorządu terytorialnego, którym zależy na rozwinięciu produkcji i usług związanych z technologią satelitarną na ich terenie;
  • przedstawiciele samorządu gospodarczego;
  • instytucji uczelni i instytucji naukowo-badawczych;
  • dostawcy aplikacji satelitarnych, eksperci do spraw przestrzeni kosmicznej.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Jerzemu Samborskiemu za przesłane informacje.

(UNICORN)

Comments are closed.