MSP – nagroda w konkursie i przygotowania do URC 2013

0

Ósmego maja 2013 r. w Warszawie miało miejsce spotkanie Premiera z laureatami pierwszej edycji konkursu Generacja Przyszłości. Konkurs ogłoszony przez MNiSW jest przeznaczony dla studentów i zespołów studenckich biorących udział w międzynarodowych konkursach i zawodach naukowych i technicznych. Natomiast 15 maja odbędzie się konferencja związana z tegorocznym University Rover Challenge.

Jedną z nagród wręczanych przez Premiera Donalda Tuska i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbarę Kudrycką otrzymał zespół Hyperion z Politechniki Białostockiej. Na przełomie maja i czerwca weźmie on udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, organizowanych co roku przez The Mars Society na pustyni w stanie Utach, w pobliżu analogu bazy marsjańskiej.

Prezentowany, w ogrodach Kancelarii Premiera, łazik Hyperion wzbudził duże zainteresowanie obserwatorów. Premier Donald Tusk pytał członków zespołu o szczegóły techniczne łazika i zawody oraz życzył im powodzenia.

Natomiast już w najbliższą środę 15 maja o godzinie 15.15 w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja prasowa i prezentacja łazików przed wyjazdem polskich zespołów na zawody University Rover Challenge 2013.

Na konferencji zaprezentują się trzy zespoły Scorpio3 z Politechniki Wrocławskiej, Hyperion z Politechniki Białostockiej i SKNL Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej. Obecne będą również zespoły z Torunia i Krakowa, które odpadły z tegorocznej rywalizacji w trakcie przygotowań i zespoły z Warszawy, Szczecina i Lublina, które chcą wystartować w przyszłorocznej edycji zawodów.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Robertowi Lubańskiemu z Mars Society Polska za przesłany tekst.

(MSP)

{module [346]}

Łazik Hyperion u Premiera / Credits - Mars Society Polska Łazik Hyperion u Premiera / Credits - Mars Society Polska

Comments are closed.