ESA: warsztaty dla nauczycieli, rownież z Polski

0

ESA zaprasza nauczycieli, również z Polski, do programu GTTP – Galileo Teacher Training Programme, cyklu warsztatów dla nauczycieli fizyki.

Europejska Agencja Kosmiczna zaprasza nauczycieli z państw członkowskich i współpracujących, czyli również z Polski, do udziału w cyklu warsztatów Galileo Teacher Training Programme, GTTP.

Warsztaty, które odbędą się w 2012 roku, przeznaczone są dla nauczycieli uczniów w wieku 11-19 lat. Będą miały miejsce od 14 do 17 lutego w European Space Astronomy Centre (ESAC) w Hiszpanii, koło Madrytu.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi narzędziami i metodami wykorzystującymi nauki kosmiczne do aktywizacji uczniów. Będą mogli poznać swoich kolegów z całej Europy, zyskać nowe umiejętności, poznać nowe metody nauczania i odświeżyć swoje konspekty.

Nauczyciele wezmą udział w zróżnicowanym programie uwzględniającym, m.in., użytkowanie danych z misji ESA, podstawy przetwarzania obrazów, możliwości zastosowania zautomatyzowanych teleskopów, prezentacji przygotowanych przez naukowców ESA, i inne.

Warsztaty dla nauczycieli z wykorzystaniem danych z SOHO / Credits: ESAWarsztaty są otwarte dla nauczycieli fizyki uczniów w wieku od 11 do 19 lat z krajów członkowskich ESA i współpracujących w ramach programu PECS (Estonia, Kanada, Polska, Słowenia, Węgry). Chętni powinni wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie ESA, w menu po prawej, i odesłać go na adres sciedu@esa.int .

Datą końcową przyjmowania podań jest 12 grudnia 2011, do godziny 09:00 CET.

Warsztaty będą odbywały się w całości po angielsku. Udział w warsztatach jest bezpłatny. ESA zapewnia nocleg. Uczestnicy muszą mieć własne komputery przenośne. ESA oferuje również ograniczony program stypendialny.

Więcej informacji na stronach ESA oraz:
Rebecca Barnes, sciedu @ esa.int
Information Systems, Communication and Education Support Service
Directorate of Science and Robotic Exploration, ESA

Comments are closed.