Profil firmy Astri Polska

0

Astri Polska Sp. z o. o. jest spółką typu joint venture pomiędzy największym europejskim koncernem przemysłu kosmicznego – ASTRIUM oraz wiodącą polską jednostką naukową – Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN). Została powołana do życia we wrześniu 2010 r.

Misją firmy jest promowanie i aktywne uczestniczenie w rozwoju aplikacji oraz technologii kosmicznych i satelitarnych we współpracy z największymi polskimi i międzynarodowymi instytucjami przemysłu kosmicznego, włączając liczne publiczne oraz prywatne organizacje związane z technologiami satelitarnymi i kosmicznymi.

Firma specjalizuje się w projektach z dziedziny elektroniki, optoelektroniki, GNSS (Global Navigation Satellite System), obserwacji satelitarnych, komunikacji satelitarnej, materiałoznawstwa i robotyki. W ramach 7PR (Siódmy Program Ramowy) Unii Europejskiej Astri Polska bierze udział w dwóch międzynarodowych projektach związanych z tematyką śmieci kosmicznych (ReVuS oraz Cleanspace) oraz w jednym z obszaru ochrony i bezpieczeństwa (Practice). Wspólnie z CBK PAN oraz Astrium bierze udział w projekcie mającym na celu podniesienie niezawodności elektronicznych systemów pokładowych (RecAv). Astri Polska ściśle współpracuje również z Europejską Agencją Kosmiczną, realizując program transferu technologii kosmicznych w Polsce w ramach europejskiej sieci przedstawicieli.

Dzięki ścisłej współpracy z udziałowcami spółka jako pierwsza w Polsce oferuje zintegrowane aplikacje satelitarne łączące technologie lokalizacyjne, obserwacyjne i telekomunikacyjne. Tego typu aplikacje znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak zarządzanie kryzysowe, precyzyjne rolnictwo planowanie przestrzenne, ochrona środowiska, nowoczesne zarządzanie lasami.

Astri Polska to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma. Wykorzystując długoletnie doświadczenie i ogromny potencjał partnerów z Astrium i CBK PAN, oferuje usługi niezawodne i wysokiej jakości. Dostosowuje ofertę do potrzeb klienta, “szyjąc ją na miarę” i odpowiadając na indywidualne wymagania. W zakresie badań i rozwoju realizuje projekty w ramach narodowych programów oraz we współpracy z zagranicznymi jednostkami.

Więcej informacji: www.astripolska.pl

Kontakt:
Astri Polska Sp. z o. o.
Bartycka 18A
00-716 Warszawa
tel: +48 22 496 62 05
fax: +48 22 840 01 98
e-mail: office.astripolska@astripolska.pl

Udziałowcy:
Centrum Badań Kosmicznych PAN
Astrium

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Krystynie Macioszek za przesłany tekst.

Logo firmy EADS Astrium / Credits - EADS Astrium Logo Centrum Badań Kosmicznych / Credits - CBK PAN

Comments are closed.