Prezentacja Kosmonauty.net na IAC 2011 – już jutro!

0

Już jutro (05.10.2011) odbędzie się prezentacja serwisu Kosmonauta.net. Prezentacja odbędzie się na wirtualnym forum i może ją zobaczyć każdy zainteresowany internauta – wystarczy się zarejestrować.

W tym roku prezentacja autorów serwisu Kosmonauta.net odbędzie się w ramach wirtualnego forum, dzięki któremu możliwe będzie wygłoszenie pracy bez potrzeby obecności w RPA. Zaakceptowana praca została napisana przez autorów serwisu Kosmonauta.net – dr. inż. Krzysztofa Kanawkę i mgr. Michała Moroza. Tematem prezentacji jest rynek usług suborbitalnych z wyszczególnieniem perspektyw rozwoju dla Europy Centralnej w obecnej dekadzie. Prezentacja zostanie wygłoszona w ramach sesji “Entrepreneurship and Investment”.

Sesja “Entrepreneurship and Investment” odbędzie się w dniu 5 października 2011 roku, pomiędzy 13:00 a 16:00 CEST. Każdy zainteresowany internauta może zobaczyć prezentacje tej sesji – wystarczy jedynie się zarejestrować za pomocą poniższego linku:

https://www3.gotomeeting.com/register/347951078

Prezentacja serwisu Kosmonauta.net będzie drugą w kolejności i powinna się rozpocząć około 13:30 CEST. Serdecznie zapraszamy!

International Astronautical Congress (IAC) to prawdopodobnie najważniejsza konferencja astronautyczna. Organizowana co roku w innym mieście na innym kontynencie przyciąga tysiące prezenterów i dziesiątki wystawców z całego świata. Na IAC zjeżdżają się najważniejsi przedstawiciele sektora kosmicznego – od agencji kosmicznych, poprzez polityków, aż po firmy z branży. Jest to także miejsce, w którym inicjowane i podpisywane są nowe, często ambitne projekty pomiędzy firmami, instytutami i organizacjami z różnych krajów. Zeszłoroczna edycja IAC 2010 odbyła się w Pradze, tegoroczna odbędzie się w Cape Town w Republice Południowej Afryki.

Niestety, udział przedstawicieli z naszego kraju na poszczególnych IAC z ostatnich kilkunastu lat jest słabo zauważalny – pojawia się zaledwie kilka prezentacji. W zeszłym roku, mimo organizacji IAC w Pradze, pojawiły się jedynie trzy prezentacje z Polski, w tym jedna z serwisu Kosmonauta.net. Możliwe jednak, że już w najbliższych latach udział reprezentantów z naszego kraju będzie bardziej znaczny. W przyszłym roku IAC odbędzie się w Neapolu.

Comments are closed.