TS2: prezentacja telefonu Iridium Extreme(TM)

0

8 września 2011 roku w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się prezentacja nowego telefonu globalnej sieci Iridium dla krajowych partnerów handlowych firmy TS2 Technologie Satelitarne. Nowy model Iridium Extreme(TM) to najbardziej zaawansowany technologicznie aparat satelitarny o wysokiej wytrzymałości z unikalną funkcją lokalizacji użytkownika.

Iridium Extreme(TM) to więcej niż telefon satelitarny – będzie dostarczać klientom transmisję głosu, danych, osobiste sieci Wi-Fi, usługi GPS, SMS, alerty bezpieczeństwa i opcje śledzenia, w każdym miejscu na Ziemi i w każdych warunkach.

Główne cechy produktu:

  • Zgodność z normą wojskową US Military 810F. Telefon spełnia najwyższe standardy pod względem odporności na kurz, piasek, wstrząsy, wibracje, niskie ciśnienie, wysoką i niską temperaturę, deszcz i długotrwałą wilgoć. Może być wykorzystywany na morzu, lądzie, w górach i na pustyni.
  • Jest to jedyny telefon z funkcją ciągłego śledzenie użytkownika. Iridium oferuje otwartą platformę do uruchamiania niestandardowych rozwiązań opartych na lokalizacji aparatu w czasie rzeczywistym. W sieci autoryzowanych portali można śledzić m.in. przesyłki, dostawę surowców, statki, samoloty, samochody, pracowników, uczestników wypraw lub po prostu informować rodzinę i przyjaciół na bieżąco o swoim położeniu.
  • Iridium Extreme(TM) to pierwszy telefon z programowalnym przyciskiem SOS. Jest to rozwiązanie oparte na systemie GPS i umożliwia natychmiastowe wezwanie pomocy z podaniem precyzyjnego położenia użytkownika.
  • Umożliwia stworzenie osobistej sieci hotspot gdziekolwiek na świecie. W ten sposób możesz podłączyć dowolne urządzenie Wi-Fi, smartfona lub komputer bezpośrednio do Internetu bazując na telefonicznym połączeniu satelitarnym.

Telefon Iridium Extreme(TM) będzie dostępny w sprzedaży od dnia 1 października 2011 roku. Aktualna cena urządzenia to równowartość $1567,50 dolarów amerykańskich.

Sieć satelitów Iridium jest jednym z najbardziej niezawodnych systemów telekomunikacyjnych, dostępnych praktycznie z każdego miejsca na świecie. Obecnie konstelacja Iridium liczy sześćdziesiąt sześć aktywnych satelitów oraz kilka jednostek zapasowych. Satelity tej sieci krążą na orbicie o wysokości około 780 km i nachyleniu 86,4 stopnia. Takie parametry orbity w połączeniu z dużą ilością współdziałających ze sobą satelitów pozwalają na ciągły dostęp do usług telekomunikacyjnych z każdego miejsca na Ziemi.

Firma TS2 świadczy globalne usługi telekomunikacyjne w ramach międzynarodowych sieci satelitarnych. Firma oferuje wszystkie możliwości wykorzystania satelitów komunikacyjnych do przesyłania danych, połączeń telefonicznych i dostępu do Internetu.

Więcej na temat Iridium Extreme(TM) znaleźć można na stronie TS2.
Oficjalna strona telefonu Iridium Extreme(TM).
Iridium Extreme(TM) to zastrzeżony znak towarowy firmy Iridium Communications Inc.

Telefon satelitarny Iridium Extreme(TM) / Credits - TS2

Comments are closed.