TS2: dedykowane usługi satelitarne dla dziennikarzy i nadawców

0

Operator sieci satelitarnych TS2 wprowadza na polski rynek systemy łączności dla korespondentów zagranicznych, fotoreporterów i dziennikarzy. Nowe łącza umożliwiają transmisję dowolnego obrazu wideo, głosu i plików z gwarantowaną prędkością w dowolnym miejscu na Ziemi. To produkt kierowany do wszystkich polskich mediów. Eliminuje wysokie koszty zakupu i utrzymania wozów transmisyjnych. Z podobnych usług korzystają najwięksi międzynarodowi nadawcy tacy jak CNN, BBC czy Al Jazeera.

Nowe rozwiązanie oparto na sprawdzonej mobilnej technologii Inmarsat BGAN, ale nowością jest transfer danych z gwarantowaną prędkością od 384 kbps do 450 kbps. Stabilne parametry wydzielonej transmisji umożliwiają natychmiastową relację telewizyjną na żywo bez konieczności zakupu drogich pojazdów reporterskich. Klienci firmy TS2 otrzymują ciągły dostęp do sieci satelitarnej przy opłatach za rzeczywisty transfer danych.

Terminal BGAN zapewnia także szerokopasmowy dostęp do Internetu, łączność telefoniczną zarówno analogową jak i ISDN, możliwość równoczesnej wysyłki cyfrowych fotografii dowolnej wielkości w obu kierunkach oraz połączenia sieci bezprzewodowej. Do transmisji nie są potrzebne żadne dodatkowe anteny lub nadajniki.

Niewielki rozmiar oraz waga modemu umożliwia jego przenoszenie np. w plecaku. Daje to nieograniczoną mobilność i ciągłą gotowość do przeprowadzenia relacji oraz stałego kontaktu z redakcją. W zaledwie kilka minut przenośne studio może zostać zainstalowane, uruchomione do transmisji i złożone.

BGAN nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej użytkownika i może pracować również bez podłączonego komputera. Jest to szczególnie użyteczne w nagłych przypadkach gdzie konieczne jest skorzystania tylko z telefonu.

Firma TS2 z Warszawy jest autoryzowanym dystrybutorem Inmarsat. Współpraca TS2 z Inmarsat dotyczy rozwoju następujących rozwiązań telekomunikacyjnych: przywracanie łączności w sytuacjach kryzysowych, szyfrowanie danych i głosu, komunikacja na morzu, radiokomunikacja, telemetria, monitoring i śledzenie pojazdów, wideokonferencje, sieci korporacyjne oraz inne lądowe usługi transmisji danych i głosu przez satelitę.

Informacje dodatkowe:

Relacje na żywo z systemem BGAN – prezentacja wideo

TS2: Oferta Inmarsat BGAN

Live broadcasting: Live video solutions for any media budget (PDF)

Media: Transforming satellite news gathering (PDF)

BGAN: Global voice and broadband data (PDF)

Przenośne terminale BGAN / Credits - TS2

Logo Inmarsat / Credits - TS2

Comments are closed.