SSL z kontraktem na siódmego Thora

0

Firma Space Systems/Loral (SS/L) otrzymała kontrakt na budowę satelity Thor-7 dla operatora Telenor Satellite Broadcasting.

Satelita Thor-7 będzie posiadał transpondery pasma Ka i Ku. W paśmie Ka będą to pierwsze transpondery Telenora i będą używane do zapewnienia usług szerokopasmowych na morzu. Ładunek pracujący w paśmie Ku (11 transponderów) zwiększy przepustowość usług oferowanych przez operatora w środkowej i wschodniej Europie. Część transponderów będzie traktowana jako zapasowa.

Cato Halsaa, wiceprezes Telenora, mówi, że nowy statek pomoże wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na dystrybucję telewizji i Internetu w regionach obsługiwanych przez firmę: Morza Północnego, Norweskiego, Czerwonego, Bałtyckiego, Śródziemnego i Zatoki Perskiej.

Thor-7 zajmie pozycję orbitalną 1oW.7 Oparty będzie na platformie Logo operatora Telenor / Credits: TelenorSSL1300. Na orbitę trafić ma na początku 2014 roku. Planowy czas służby to 15 lat.

Space Systems/Loral produkuje satelity z transponderami pasma Ka od lat 70. XX wieku. Obecnie w jej zakładach powstaje 7 takich statków.

Comments are closed.