Kosmonauta.net na Pikniku Naukowym

0

28 maja w Warszawie odbędzie się Piknik Naukowy. Na tym wydarzeniu obecny będzie duża część redakcji portalu Kosmonauta.net. Wszystkich czytelników, miłośników portalu oraz media zapraszamy do spotkania na żywo.

Nasz zespół będzie można spotkać w namiocie numer 114. Będziemy go współdzielili ze Studenckim Kołem Astronautycznym oraz Studenckim Międzywydziałowym Kołem Naukowym SAE. Oba koła będą reprezentować Politechnikę Warszawską.

W tym roku dołączą do nas także reprezentanci szwedzko-szkockiego studenckiego projektu Suaineadh realizowanego w ramach programu rakietowego REXUS. Głównym celem projektu Suaineadh jest rozwinięcie przy użyciu siły odśrodkowej w warunkach mikrograwitacji specjalnej siatki o wymiarach 2x2m. Zaprezentowany zostanie sprzęt użyty w ramach projektu.

Trwająca misja STS-134 również dostarczy dodatkowych atrakcji podczas Pikniku. Na żywo będziemy relacjonować pracę astronautów na orbicie.

Zapraszamy zainteresowane media oraz organizacje o charakterze naukowym do spotkań z nami. Istnieje możliwość zarezerwowania czasu spotkania (tak, by przedstawiciel serwisu Kosmonauta.net był z pewnością dostępny) – w celu uzyskania dalszych informacji prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego. Spotkania są oczywiście bezpłatne.

Comments are closed.