RTP3 wystartuje spod Torunia

0

Już w najbliższy weekend odbędą się próby rakietowe Polskiego Towarzystwa Rakietowego, w tym rakiety RTP3, która wznieść się ma na wysokość prawie 4 kilometrów. Z powodów niezależnych od organizatorów, próby przeniesiono z poligonu Drawsko Pomorskie na poligon toruński. Ze względów bezpieczeństwa próby nie będą dostępne dla widzów.

W połowie lutego informowaliśmy o przygotowaniach Polskiego Towarzystwa Rakietowego do testów nowej rakiety Rocket Team Poland 3. W trakcie prób odbędą się testy elektroniki pokładowej, telemetrii, systemów odnajdywania. Loty mają na celu sprawdzenie również samych konstrukcji. Napęd rakiety przeszedł statyczny test pomiarowy 6 lutego.

Rakieta RTP3 to duża rakieta amatorska z silnikiem klasy M. Ma długość 180 cm i średnicę 10,2 cm. Wykonana jest z papieru i laminatu węglowego. Bez silnika ma masę 3 kg. Konstruktorzy szacują, że wzniesie się ona na wysokość 3,7 kilometra, osiągając prędkość ok. 560 m/s (1,7 Ma), z przyspieszeniem 22g.

Na przełomie kwietnia, z powodów niezależnych od organizatorów, musiano zmienić miejsce prób, z poligonu Drawsko Pomorskie na poligon toruński.

Testy rakiet będą odbywały się 9 i 10 kwietnia i będą miały charakter zamknięty.

Kosmonauta.net będzie obecny na próbach.

Start rakiety RTP2 / Credits: PTR

Comments are closed.