Misja balonowa Hevelius – pojutrze start!

0

W najbliższą niedzielę (17.04.2011) dojdzie do próby startu misji balonowej Hevelius. Start nastąpi z terenu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o godzinie 10:00 CEST lub o 12:00 CEST. Serdecznie zapraszamy!

Trwają przygotowania do misji minimalnej balonu stratosferycznego. Po kilkunastu miesiącach prac sprzęt jest gotowy, wszystkie potrzebne pozwolenia także zostały uzyskane, czas więc sprawdzić, czy założenia okażą się zgodne z rzeczywistością!

Start misji Hevelius został dołączony do programu Festiwalu w charakterze imprezy towarzyszącej i odbędzie się 17 kwietnia (niedziela) o godzinie 10:00 CEST. W przypadku chwilowych nieodpowiednich warunków pogodowych wyznaczono zapasowy moment startu na godzinę 12:00 CEST. Miejsce startu to miasteczko uniwersyteckie UMK w Toruniu – przy basenie przy ul. Gagarina 11. Pod tym linkiem można zobaczyć lokalizację miejsca startu. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych (np. bardzo silny wiatr, burza lub grad) start zostanie odwołany, w tej chwili jednak prognoza pogody na niedzielę jest optymistyczna.

Zespół misji Hevelius będzie na miejscu prawdopodobnie od godziny 08:00 CEST, by w porę przygotować i przetestować sprzęt przed startem.

Zapraszamy wszystkich! Wstęp, oczywiście, wolny.

Dyskusja na temat misji balonowej Hevelius odbywa się na Polskim Forum Astronautycznym.

Comments are closed.