ESA: nabór do ESAC Trainee

0

Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji studenckiego programu naukowego ESAC Trainee. Do programu mogą aplikować polscy studenci. Termin składania podań mija 12 lutego.

European Space Astronomy Centre (ESAC) Trainee Project jest częścią programu stypendialnego ESA. Jest organizowany i finansowany przez ESAC HR Service i Science Operations Department, we współpracy z ESAC Faculty i ESA Education Office.

Cykliczny program naukowy skierowany do studentów to możliwość wzięcia udziału w jednym z 23 projektów naukowych, głównie poświęconych astrofizyce i astronomii, trwających od 3 do 6 miesięcy. Udział jest częściowo finansowy przez ESA (stypendium w wysokości 200-300 euro miesięcznie i wyżywienie na terenie ESAC). Udział w projektach wiążę się z udziałem w kluczowych misjach naukowych ESA, jak XMM-Newton, ISO, Integral, czy Gaia.

Aby aplikować do ESAC Trainee wystarczy za pomocą formularza elektronicznego przesłać swoje CV. Termin: do 12 lutego 2011.

European Space Astronomy Centre to jeden z głównych ośrodków naukowo-badawczych ESA, specjalizujący się w astronomii i naukach kosmicznych. Mieści się w Villanueva de la Cañada, niedaleko Madrytu. Stanowi centrum naukowe wszystkich misji astronomicznych i planetarnych Europejskiej Agencji Kosmicznych.

Redakcja dziękuje p. Sławomirowi Zdybskiemu (ESA Educational Office) za nadesłane materiały.

Comments are closed.