Munich Satellite Navigation Summit 2011

0

Na początku marca w Monachium odbędzie się Munich Satellite Navigation Summit, czyli Monachijski Szczyt Nawigacji Satelitarnej – konferencja ESA poświęcona problematyce systemów nawigacji satelitarnej. ESA oferuje pokrycie kosztów udziału w konferencji dwóm studentom z krajów ESA i PECS, czyli również z Polski. Zachęcamy do zgłaszania się!

Rezydencja Monachijska - siedziba władców Bawarii / Credits: Luidger, WikiCommonsMunich Satellite Navigation Summit odbędzie się między 1 a 3 marca w Munich Residenz, byłym pałacu bawarskich monarchów. Szczyt będzie poświęcony problematyce globalnych i regionalnych systemów nawigacji satelitarnej, m.in.:

  • postępom w budowie europejskiego systemu Galileo
  • pracom nad rosyjskim systemem GLONASS i jego przejściu z technologii FDMA na CDMA
  • rozwojowi systemów regionalnych, jak chiński COMPASS, japoński QZSS, czy indyjski IRNSS
  • rozwojowi regionalnych systemów wspomagających systemy GPS

Konferencji tradycyjnie towarzyszyć będzie wystawa poświęcona instytucjom i firmom związanym z astronautyką.

Biuro edukacyjne ESA (ESA Educational Office) jest gotowe pokryć koszty udziału (695 euro opłaty rejestracyjnej i do 300 euro kosztów transportu i noclegów) dwóm studentom z państw członkowskich i współpracujących z ESA, czyli również z Polski. Zachęcamy do zgłaszania się!

Zgłoszenia, w przeciwieństwie do większości konferencji naukowych, nie wymagają przedstawienia abstraktu ani prezentowania własnej pracy na konferencji. O przyjęciu wniosku przez ESA Educational Office decyduje jedynie CV i list motywacyjny. Termin składania aplikacji do 13 lutego 2011.

Informacje o procesie rejestracji na specjalnej podstronie konferencji.

Redakcja dziękuje p. Sławomirowi Zdybskiemu (ESA Educational Office) za nadesłane materiały.

Comments are closed.