Nowe egzoplanety odkryte przez teleskop Kepler

0

W najbliższy poniedziałek (10 stycznia 2011) ogłoszone zostaną nowe wyniki zebrane przez misję Kepler.Tym razem formą komunikacji z astronomami będzie… czat.

Wyniki zebrane przez misję teleskopu Kepler bardzo często znajdują się w centrum uwagi mediów z całego świata. Jest to między innymi spowodowane możliwościami technicznymi tej sondy, która jest w stanie wykryć małe, skaliste egzoplanety. Ponadto, NASA bardzo dba o odpowiednią prezencję wyników zebranych przez teleskop Kepler.

Tym razem formą ogłoszenia wykrycia nowej planety pozasłonecznej będzie czat. Dziesiątego stycznia, od godziny 21:30 CET, na stronie NASA uruchomiony zostanie moduł czatu internetowego, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł się zalogować i zadać pytania.

W tej chwili brak dodatkowych informacji na temat odkrycia, jednak można przewidzieć, że nie będzie to “przełomowe” odkrycie – wtedy byśmy mieli do czynienia z embargiem informacyjnym oraz specjalną konferencją o bardziej “tradycyjnej” formie. Pewne źródła wspominają jednak o prawdopodobnym potwierdzeniu egzoplanety z programu Planet Hunters.

Uzupełnienie – oprócz ogłoszenia wyników z misji Kepler można się spodziewać w tym samym czasie informacji o innych, niezwiązanych odkryciach. Jutro zaczyna się duża konferencja American Astronomical Society, na której będzie ponad 2500 astronomów.

(NASA)

Comments are closed.