Transfer Technologii Kosmicznych – warsztaty

0

20 stycznia 2011 roku w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie odbędzie się seminarium poświęcone Programowi Transferu Technologii Kosmicznych Europejskiej Agencji Kosmicznej. Gościem specjalnym będzie Frank Salzgeber, dyrektor Programu. Spotkanie zorganizowała firma Astri Polska.

Warsztaty mają na celu przybliżenie założeń i możliwości Programu Transferu Technologii Kosmicznych prowadzonego przez ESA polskim przedsiębiorcom i przedstawicielom instytucji.

Organizatorzy zapraszają przedsiębiorców działających w branżach zaawansowanych technologii lub szukających rozwiązań, które mogłyby usprawnić procesy produkcyjne i organizacyjne w ich firmach. Mają nadzieję, że spotkanie pozwoli zidentyfikować innowacyjne technologie mogące zwiększyć efektywność i konkurencyjność polskich firm oraz wybrać technologie kosmiczne mające szanse na zaistnienie na rynku europejskim.

W trakcie seminarium wystąpi Frank Salzgeber, dyrektor Programu Transferu Technologii w Europejskiej Agencji Kosmicznej, który przedstawi przykłady technologii satelitarnych i naziemnych oraz możliwości ich wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu.

Program Transferu Technologii Kosmicznych ESA został stworzony w 1990 roku w celu wdrażania technologii i aplikacji pierwotnie opracowywanych na potrzeby przemysłu kosmicznego do innych sektorów gospodarki. Od początku istnienia programu ESA przeprowadziła ponad 200 udanych transferów. Część z nich trwale zmieniła dziedziny, do których została wdrożona, np. konstrukcję samochodów i odzieży ochronnej w Formule 1, systemy wykrywania min lądowych czy nawigację dla przemysłu naftowego, gazowniczego i tankowców. Nowe technologie umożliwiły powstanie wielu firm, które są zrzeszone w ramach Inkubatorów Kosmicznych ESA w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Organizatorem tego seminarium jest firma Astri Polska.

Szczegółowych informacji udziela p. Jarosław Jaworski ( jaroslaw.jaworski@astripolska.pl; tel. +48 (22) 4966 408). Chęć uczestnictwa należy potwierdzić do 10 stycznia 2011.

Źródło: materiały nadesłane

Comments are closed.