Próbne odpalenie silników rakiety Falcon 9

0

W najbliższy piątek (03.12.2010) zostanie przeprowadzone 3,5 sekundowe odpalenie dziewięciu silników pierwszego stopnia rakiety Falcon 9. Jest to kolejny etap przygotowań do misji Dragon C1.

Test dziewięciu silników Merlin 1C ma na celu sprawdzenie systemu napędowego rakiety oraz potencjalne poprawienie parametrów pracy. To próbne odpalenie silników powinno nastąpić o lub tuż po godzinie 15:00 CET. Jest możliwe, że amerykańskie serwisy astronautyczne przeprowadzą webcast z tego testu, ale jak na razie nie pojawiła się żadna informacja na ten temat.

Jeśli test przebiegnie prawidłowo, to już kilka dni później, 7 grudnia rakieta Falcon 9 może wystartować do misji Dragon C1. Okienko startowe otwiera się o godzinie 15:03 CET a zamyka o 18:22 CET. Rakieta może wystartować jeszcze 8 i 9 grudnia, w tych samych godzinach.

NASA TV będzie transmitować próbę startu rakiety Falcon 9. Ponadto, w poniedziałek (06.12.2010) o godzinie 19:30 CET odbędzie się na NASA TV konferencja prasowa firmy SpaceX związana z tym startem.

Jak oglądać NASA TV? Szczegółowe informacje znajdują się na Polskim Forum Astronautycznym – LINK

Comments are closed.