XXVI Seminarium PKIM

0

Zarząd Pracowni Komet i Meteorów informuje, że 13 marca 2010 r odbędzie się XXVI Seminarium PKiM. Spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika (CAMK) w Warszawie przy ulicy Bartyckiej 18. Seminarium jest znakomitą okazją do nawiązania kontaktu z jedną z najprężniej działających grup obserwatorów meteorów na świecie, jest też okazją do wymiany doświadczeń, jak też do wzajemnego spotkania się osób zaangażowanych w prace PKiM.

Tematyka wykładów będzie bardzo różnorodna – dotyczy ona zarówno problemów teoretycznych związanych z prowadzonymi przez pracownię badaniami, problemów technicznych związanych z konstrukcją sprzętu jak też niekiedy dziedzin astronomii o zupełnie innym przedmiocie badań. Prelekcje prowadzone będą przez pracowników naukowych Centrum Astronomicznego, Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje prezentacje przedstawią też członkowie Pracowni Komet i Meteorów.

Tegoroczne Seminarium będzie różnić się od tych organizowanych w latach ubiegłych. Pragniemy szanować wasz czas, w związku z tym wszystkie wykłady odbędą się jednego dnia. Godzina pierwszego wykładu została przesunięta aż na 11:30 by ułatwić chętnym dojazd do Warszawy bez konieczności nocowania.

Kolejną zmianą w Seminariowych zwyczajach jest możliwość noclegu w CAMK jedynie dla kilku osób. Prosimy więc wszystkich przyjezdnych by w miarę możliwości zorganizowali sobie nocleg we własnym zakresie. Jeśli nie będzie to możliwe prosimy o kontakt z organizatorami pisząc na adres pkim(WYTNIJ_NAWIAS)@pkim.org. Postaramy się pomóc.

Dojazd do CAMK możliwy jest autobusami 108 i 167.

Przyjmujemy tylko zgłoszenia indywidualne od osób bezpośrednio zainteresowanych tematyką meteorową (ze względu na ograniczoną ilość miejsc nie przyjmujemy dużych grup zorganizowanych)

Zainteresowanych wygłoszeniem referatu proszę o kontakt na adres pkim(WYTNIJ_NAWIAS)@pkim.org. W takim wypadku potrzebne będą:

  • temat referatu
  • czas potrzebny na jego wygłoszenie
  • ewentualne preferencje co do godziny wygłoszenia wykładu

Plan XXVI Seminarium PKiM:

10:00-11:30 spotkanie przedseminaryjne
11:30 Oficjalne otwarcie Seminarium
11:35-13:00 I sesja wykładów
13:00-13:30 przerwa na kawę
13:30-15:00 II sesja wykładów
15:00-16:00 przerwa obiadowa
16:00-16:30 Podsumowanie działań PKiM w 2009 roku i plany na przyszłość
16:30-17:30 III sesja wykładów
17:30-18:00 przerwa na kawę
18:00-19:30 IV sesja wykładów
19:30 Oficjalne zamknięcie Seminarium

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Krzysztof Polakowski, Pracownia Komet i Meteorów.

Comments are closed.