Wystawa ‘Tym razem Syberia’ w Krakowie

0

Gorąco zachęcamy wszystkich, a szczególnie miłośników zaćmień – do obejrzenia wystawy fotograficznej pt. “Tym razem Syberia” w Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki” w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wernisażu wystawy, który odbędzie się 20.01.2009 (wtorek).

Wystawa poświęcona jest wyprawie na Syberię z okazji pamiętnego całkowitego zaćmienia Słońca w sierpniu 2008 r., zorganizowanej przy współudziale Stowarzyszenia “Obserwuj zaćmienia” i Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Podczas wernisażu będzie można spotkać uczestników wyprawy – znawców zaćmień, którzy opowiedzą o jej przebiegu i przedstawią swoje prace. Będzie można obejrzeć użyty podczas wyprawy sprzęt i usłyszeć wiele ciekawych rzeczy o fotografowaniu zaćmień.

Wernisaż odbędzie się 20 stycznia br. (wtorek) o godz. 18.00 w Sali Kominkowej Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki” w Krakowie, ul. Papiernicza 2 (rejon Opolskiej). Wstęp wolny. Sama wystawa czynna będzie przez miesiąc – do 20 lutego.

Program CKDB: http://www.dworek.krakow.pl/program

Zwracamy również uwagę na ostatnie wydanie (zima 2008) kwartalnika “Dworzanin”, gdzie jest opublikowany obszerny artykuł na temat wyprawy, zdjęcia i kilka ciekawostek o zaćmieniach Słońca. Wydanie bezpłatne! Do zdobycia m. in. w Dworku Białoprądnickim. Strona WWW: http://www.dworek.krakow.pl/wydawnictwo/kwartalnik-dworzanin

Zapraszamy!

Comments are closed.