Zasady współpracy z portalem Kosmonauta.net

0

Fascynujesz się astronautyką i badaniami kosmosu? Wiesz na czym polega problematyka lotów w kosmos i chciałbyś się swoją wiedzą podzielić z innymi w języku polskim? A może działasz w kręgu lokalnym lub wyspecjalizowanym i chciałbyś poinformować innych o wynikach swoich prac i przyszłych wydarzeniach? Jeśli tak to zapraszamy do współpracy z nami! Mamy naprawdę proste zasady współpracy, gdzie nie ma żadnych ukrytych haczyków!

Poniżej znajduje się zbiór zasad pisania oraz publikowania artykułów. Aby się skontaktować z Administratorami serwisu i uzyskać więcej informacji skorzystaj z formularza kontaktowego.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net postanowiła wyjść na przeciw kierowanym do nas pytaniom i opublikować poniższy zbiór zasad, według których można nawiązać z nami współpracę. Tworząc je braliśmy pod uwagę wiele czynników jednak podstawowym była chęć jak największego ograniczenia się do ingerencji w Waszą inwencję i pomysły. Mamy nadzieję, że są to zasady proste, jasne i przejrzyste.

1. Wstęp

Serwis internetowy Kosmonauta.net jest w zamyśle platformą integrującą wiele różnych środowisk poprzez nieodpłatne umieszczanie na swoich łamach informacji pod postacią artykułów, odnoszących się do wydarzeń z zakresu astronautyki i badań kosmosu.

2. Warunki ogólne nawiązania współpracy

 1. Na łamach serwisu Kosmonauta.net może pisać każda osoba będąca autorem tekstu, lub posiadająca pisemne (w sensie potwierdzenie emailowe) pozwolenie autora na jego wykorzystanie.
 2. Osoba, która nawiąże współpracę otrzymuje na portalu Kosmonauta.net status Autora, co wiąże się z formalnym nadaniem konta użytkownika. Rejestracja dokonywana jest przez jednego z Administratorów portalu.
 3. Autor zobowiązany jest do przestrzegania zasad podyktowanych przez uwarunkowania techniczne portalu.

3. Zasady umieszczania artykułów

 1. Każdy artykuł może zawierać odnośniki do dowolnych miejsc prowadzenia dyskusji w Internecie. Wymagane jest jednak wysokiej klasy źródło informacji.
 2. Jeśli prowadzone dyskusje mają miejsce w więcej niż jednym miejscu, mile widziane byłoby uwzględnienie dodatkowych w artykule.
 3. Każdy artykuł musi posiadać informację na temat źródła pochodzenia wiadomości.
 4. Wszystkie użyte zdjęcia muszą być opatrzone komentarzem oraz zawierać informacje na temat swojego pochodzenia – czyli adres strony internetowej, nazwa organizacji lub autora – nawet jeśli oznacza to wpisanie jako autora własnej osoby.
 5. Każdy Autor może umieścić do trzech, dowolnej długości artykułów w ciągu dnia.

4. Strona techniczna umieszczenia artykułów

 1. Artykuł powinien być podzielony na dwa bloki – wstępny i uzupełniający.
 2. Ikona artykułu zawartego w bloku wstępnym tekstu jest opcjonalna.
 3. W przypadku jej umieszczenia konieczne jest wpisanie wartości “5” w pola “vertical space” i “horizontal space” oraz “left” w pozycji “alignment”.
 4. Zdjęcia umieszczane w artykule nie powinny przekraczać wielkością 20-30 kilobajtów oraz 500 pikseli w szerokości.
 5. Na dole artykułu umieszczamy łącza do źródeł oraz do miejsc prowadzenia dyskusji.
 6. Administratorzy portalu kosmonauta.net rezerwują sobie prawo do dowolnego modyfikowania artykułu w celu optymalizacji jego wyglądu. Rozumiane jest to jako: redagowanie tekstu, modyfikacja załączonych grafik (np. zmiana rozmiarów i wielkości pliku) oraz dodanie tagów i ikony artykułu.
 7. Administratorzy portalu kosmonauta.net rezerwują sobie prawo do zrezygnowania z publikacji artykułu bez podania przyczyny.
 8. Administratorzy portalu kosmonauta.net rezerwują sobie prawo do skasowania lub cofnięcia publikacji artykułu, w przypadku, gdy informacje w nim zawarte są nieprawdziwe, wprowadzające w błąd lub/i zawierające niewystarczające dane.

5. Sankcje

 1. W przypadku publikacji tekstów bez zgody autora, serwis zastrzega sobie prawo do zablokowania lub usunięcia konta.
 2. Wykorzystanie serwisu do publikacji tekstów na inne tematy, niż wynika to z misji portalu będzie karane zablokowaniem konta.

Zapraszamy do współpracy! Aby się skontaktować z Administratorami serwisu i uzyskać więcej informacji skorzystaj z formularza kontaktowego.

Comments are closed.