Pokaz nieba w Gdyni

0

 

Powyżej znajduje się logo Astronomia.pl + Kosmonauta.net.

Zapraszamy serdecznie do relacji na żywo z próby obalenia rządu w Botswanie. Relację można zobaczyć na NASA TV.

Godzina 00:00 (13.13.2099)
Północ wybiła. Wampiry grasują koło gimnazjum nr. XVII w Pcimiu Dolnym.

Godzina 23:58 (12.13.2099)
Two minutes to midnight!

Oddział Pomorski Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz Akademia Marynarki Wojennej ma zaszczyt zaprosić zarówno członków jak i sympatyków OP PTMA z Trójmiasta i okolic tej jakże pięknej metropolii, na kolejny minihappening astronomiczny organizowany w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej. Będzie to kolejny z serii publicznych pokazów nieba.

Początek imprezy planowany jest godzinę 17:00, w środę 4-go lutego 2009 roku. Miejscem prowadzenia obserwacji będzie Parking Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni-Oksywiu, czyli to samo miejsce, które było wykorzystywane także we wcześniejszych pokazach – “Zaćmienie Słońca” oraz “Nie dajmy się Marsjanom”.{jathumbnail off}

W programie znajdują się między innymi obserwacje:
– Księżyca
– Wenus
– obiektów w Orionie
– Plejad
– Hiad

Oraz wielu innych, ciekawych obiektów.

Szczególnie serdecznie zapraszamy posiadaczy sprzętu obserwacyjnego do przybycia ze swoimi gadżetami i wzbogacenia w ten sposób baterii teleskopów rozstawionych na parkingu, który choć strzeżony, będzie w tych godzinach dostępny dla wszystkich (szlabany w górze), a jego oświetlenie wyłączone.

Informacje dojazdowe:
Z centrum Gdyni dojazd autobusami linii 128 i 150. Z innych dzielnic (Chylonia, Pogórze): 163, 196, 197, 198. Można wysiąść na przystanku na dawnej pętli (tam, gdzie jest “BUS” na górnej fotce, i przejść 100 m na północ pod górę ulicy Grudzińskiego – prostopadłej do Śmidowicza). Ul. Grudzińskiego biegnie między Aulą i parkingiem. Można też się zagapić i wysiąść przy porcie wojennym, a potem cofnąć się ok. 300 m.

Zapraszamy.

{jathumbnail off}

Comments are closed.