Wyślij swój projekt na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS)!

0

Weź udział w konkursie studenckim Direction:Space

Pracujesz nad projektem, który może znaleźć zastosowanie w kosmosie? Obierz kierunek kosmos i zaprojektuj eksperyment, który w przyszłości mógłby zostać wykonany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!

Konkurs kierowany jest do studentów (I-, II- i III-go stopnia) – także kierunków, które na co dzień nie są kojarzone z kosmosem. Zadaniem kilkuosobowych zespołów będzie przygotowanie i zgłoszenie swojego projektu badawczego, którego przeprowadzenie w prawdziwych kosmicznych warunkach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie niezbędne, ciekawe, a na pewno inspirujące dla otoczenia.

Kosmiczne wyzwania potrzebują wszechstronnych kompetencji, a wyzwania na Ziemi możemy skuteczniej rozwiązywać dzięki temu, co jesteśmy w stanie osiągnąć w kosmosie.

Uczestnicy dzięki konkursowi nie tylko będą mieli szansę współpracować z uznanymi ekspertami, czy odwiedzić ESA i CERN. Direction: Space zapewni możliwość poszerzenia wiedzy i kompetencji oraz poznania sektora kosmicznego, który w ostatnich latach przeżywa w naszym kraju dynamiczny rozwój, stając się jedną z kluczowych gałęzi gospodarki oraz zaczyna otwierać się jeszcze szerzej na młodych pasjonatów z różnych dziedzin.

Aktualnie trwa nabór zgłoszeń do konkursu, które przyjmowane są do 10 listopada br. 

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.direction.space

Konkurs Direction Space / Credits – Direction Earth Space

Pomysłodawcą konkursu jest dr Sławosz Uznański – astronauta projektowy Europejskiej Agencji Kosmicznej, który obecnie przygotowuje się do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Organizatorami konkursu Direction: Space są: Fundacji Empiria i Wiedza oraz Fundacji New Space. Konkurs jest organizowany w partnerstwie z inicjatywą Europejskiej Agencji Kosmicznej Direction Earth/Space, Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN i studiem Science Now. Patronatu honorowego konkursowi udzielili: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Bank Gospodarstwa Krajowego i Polska Agencja Kosmiczna.

(DS)

Comments are closed.