Internauci wybierają najciekawsze zobrazowanie satelitarne globalnego ocieplenia

0

Trwa konkurs „Seize the Beauty of Our Planet” – czas na Twoją ocenę, do 3 listopada!

Osiemnastu Polaków ma szansę na zwycięstwo w międzynarodowym konkursie na najlepsze zobrazowanie satelitarne efektów globalnego ocieplenia „Seize the Beauty of Our Planet”. Do 3 listopada internauci z całego świata będą wybierać najciekawsze prace, które następnie zostaną poddane ocenie jury złożonego z ekspertów w zakresie obserwacji Ziemi.

Widziane z orbity zjawiska, zaprezentowane przez tegorocznych uczestników, obejmują zarówno te najbardziej spektakularne, jak ogromne powodzie i nieokiełznane pożary, ale także takie, które na co dzień nie wzbudzają gwałtownych emocji: pogłębiające się susze, topnienie lodowców czy zanieczyszczenia rzek.

Konkurs “Seize the Beauty of Our Planet” od 2020 roku zrzesza zaangażowanych ekologicznie specjalistów w zakresie teledetekcji, pasjonatów kosmosu i nowych technologii. Wydarzenie podnosi świadomość na temat globalnego ocieplenia i poprzez alians nauki ze sztuką, inspiruje do działań mających spowolnić zmiany klimatu.

W tym roku swoje prace nadesłało ponad 40 uczestników z 14 krajów. Każdy głosujący może wskazać trzy najlepsze prace. Następnie 13 obrazów z największą liczbą głosów przejdzie do II etapu, w którym jury, złożone z międzynarodowych ekspertów w zakresie obserwacji Ziemi, wskaże trzy najlepsze prace. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: Apple iPad, 27″ LED Monitor, słuchawki Apple AirPods i kalendarz na rok 2024 złożony ze zwycięskich zobrazowań. który zostanie także rozesłany do wiodących instytucji i firm sektora kosmicznego.

Głosowanie odbywa się na stronie:https://cloudferro.com/en/contest2023/

(CF)

Comments are closed.