Dzień Teledetekcji 2021

0

Stowarzyszenie Studentów WGiK PW “GEOIDA” oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW zapraszają na fascynującą podróż przez świat teledetekcji. Tegoroczna konferencja naukowa z okazji Dnia Teledetekcji odbędzie się pod hasłem “Z metropolii na biegun – teledetekcja a klimat”. 

Tegoroczna XIX edycja wydarzenia rozpocznie się o godzinie 10:00 dnia 21 grudnia. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników oraz możliwość zaproszenia prelegentów z całej Polski, zdecydowano się na ponowne przeprowadzenie konferencji zdalnie, za pośrednictwem platformy MS Teams. 

Dla uczestników przygotowano dwa panele. Pierwszy z nich obejmuje tematy związane z wpływem zmian klimatycznych na zasoby wodne naszej planety. Po przerwie zmienione zostanie środowisko badań na obszary miejskie. Drugi panel pozwoli poznać zastosowanie teledetekcji w analizie wysp ciepła i zmian powierzchni biologicznie czynnych na obszarach zurbanizowanych.

Prelegentami będą przedstawiciele świata nauki – nauczyciele akademiccy Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Śląskiego, przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Instytutu Geodezji i Kartografii, a także prelegent z firmy ESRI Polska.

W przerwach między prelekcjami jak co roku studenci przeprowadzą konkursy dla publiczności, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. 

Zapisy na konferencję naukową oraz warsztaty towarzyszące dostępne są poprzez formularz zgłoszeniowy.

(DT)

Comments are closed.