Konkurs o Nagrodę Prezesa POLSA

2

Już po raz czwarty Polska Agencja Kosmiczna zaprasza studentów wyższych studiów oraz absolwentów do udziału w Konkursie o Nagrodę Prezesa POLSA. Do 10 listopada br. czekamy na zgłoszenia z załączoną, obronioną w ostatnim roku akademickim, pracą magisterską, inżynierską lub licencjacką.

Na  zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz możliwość współpracy z POLSA m. in. poprzez prezentację prac na jednym z  branżowych wydarzeń. 

Pula nagród wynosi 24 tys. złotych. W osobnych kategoriach zostaną ocenione prace magisterskie oraz inżynierskie i licencjackie. Dopuszczalne są zgłoszenia indywidualne oraz prace stworzone zespołowo. 

Pierwsze dwie edycje  konkursu koncentrowały się na inżynierii. Począwszy od zeszłorocznej edycji, tematyka konkursu jest znacznie szersza. Prace mogą dotyczyć także  badań  i eksploracji przestrzeni kosmicznej oraz wykorzystania technologii kosmicznych w  rozwoju różnych dziedzin nauki i życia gospodarczego, społecznego  oraz politycznego 

Szczegóły regulaminu są dostępne na stronie POLSA www.polsa.gov.pl 

Polska Agencja Kosmiczna POLSA powstała na mocy ustawy z 26 września 2014 r. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego oraz środowiska naukowego poprzez łączenie świata biznesu i nauki. Polska Agencja Kosmiczna współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową, w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. POLSA prowadzi projekty, zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną, m.in. Krajowy system świadomości sytuacyjnej w  przestrzeni kosmicznej, program zamawianych aplikacji dla administracji publicznej, a także w zakresie edukacji, w tym rozwoju kadr dla przemysłu z sektora kosmicznego. Działa także na rzecz rozwoju technik satelitarnych w codziennym życiu, m.in. W komunikacji, monitoringu środowiska czy prognozowaniu pogody.

2 komentarze

  1. Eufemistycznie mówiąc Prezes średnio zna się na kosmosie – mam nadzieję, że to nie on będzie oceniał te prace 🙂
    Ja akurat trzymam kciuki, żeby nie dotrwał – niestety bardzo słaby Prezes 🙁

  2. Trzymamy kciuki by obecny Prezes dotrwał do ogłoszenia wyników. Będzie potrzebował dużo szczęścia.