Koniec naboru do Space3ac – padł nowy rekord

0

31 maja o północy zamknięto zgłoszenia do akceleratora biznesowego Space3ac. Do 8 edycji programu nadesłano rekordową ilość zgłoszeń. Teraz czas na ocenę wniosków i wybranie najciekawszych.

Do 31 maja można było aplikować do akceleratora biznesowego Space3ac. Program skierowany do startupów i firm technologicznych oferuje wsparcie finansowe w wysokości do 200 000 złotych, mentoring oraz współpracę z dużym przedsiębiorstwem. Do 8 edycji przesłano 335 zgłoszeń. To nowy rekord w historii programu.

Jakie są kolejne kroki? Do końca tygodnia potrwa ewaluacja nadesłanych projektów. Szansę na udział w programie mają 22 zespoły. Na początku następnego tygodnia ogłoszone zostaną zwycięskie startupy. Kolejnym krokiem będzie tzw. Preparation Camp, podczas którego wybrane zespoły przygotują się do rozmów z Odbiorcami Technologii. Dla niektórych uczestników programu będzie to pierwsze podejście do rozmów z przedstawicielami dużych przedsiębiorstw. Właśnie dlatego przed rozpoczęciem akceleracji Space3ac organizuje warsztaty, na których uczy startupy właściwej komunikacji oraz sztuki prezentacji i negocjacji. 1 lipca nastąpi oficjalne podpisanie umów akceleracyjnych. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 odbędzie się to zdalnie, podobnie jak pierwszy zjazd.

Jak będzie wyglądał program?

Zadaniem startupów uczestniczących w akceleratorze będzie dostarczenie partnerom programu innowacyjnych rozwiązań stanowiących odpowiedzi na sformułowane przez nich wyzwania technologiczne i biznesowe. W obecnej edycji Odbiorcy Technologii szukali aż 71 różnych rozwiązań od fotowoltaiki, dronów, platform HR-owych, e-wellness, po wykorzystanie danych satelitarnych. Zespoły zakwalifikowane do akceleratora będą współpracować z firmami takimi jak: PKN Orlen, Orange Polska, PZU Lab, Olivia Business Centre, Zarząd Portu Morskiego w Gdańsku, Luxon, Valmont Polska, OT Logistics, Pekabex, Safe Co. Ltd. i Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego. Przez 6 miesięcy zespoły będą wdrażać swoje technologie do Partnerów programu. Zwieńczeniem akceleracji będzie tzw. Demo Day, podsumowujące efekty pracy startupów. Na fanpage’u Space3ac można obejrzeć live transmisję z ostatniego Demo Day

Gdzie można śledzić postępy?

Postępy pracy zespołów oraz działalność akceleratora Space3ac można śledzić na profilu Facebook oraz na Linkedin. To właśnie tam pojawiają się najświeższe informacje na temat przebiegu programu. My również będziemy na bieżąco relacjonować dla Was ważne wydarzenia z życia startupów. Jak tylko dowiemy się, jakie zespoły przeszły do fazy akceleracyjnej przedstawimy Wam ich projekty. Program Space3ac startuje 1 lipca, życzymy powodzenia zespołom, które zakwalifikują się do Space3ac.

*Blue Dot Solutions sp .z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. ,,Space3ac Scale Up II”. Celem programu jest połączenie innowacyjnych startupów i zespołów z dużymi przedsiębiorstwami i funduszami VC z Polski, które poszukują innowacji w obszarach: Sektora Kosmicznego, Biogospodarki i Smart City. Wartość projektu (wydatki kwalifikowalne): 15 960 500.00 PLN. Dofinansowanie projektu z UE: 15 000 000 PLN

Comments are closed.