Pierwsza edycja konkursu literackiego Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej

0

Polska Fundacja Fantastyki Naukowej ogłasza nabór opowiadań na konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszych tekstów utrzymanych w konwencji fantastyki naukowej, napisanych przez debiutantów. Konkurs rusza 30 czerwca.

W konkursie PFFN może wziąć udział każdy autor, który ukończył 16 lat i nie opublikował jeszcze żadnej książki, lub wydał co najwyżej jedną książkę drogą self-publishingu.

Oryginalne opowiadanie, nigdzie dotąd niepublikowane, musi być w znaczącym stopniu oparte na fundamencie obowiązujących praw, teorii albo prognoz naukowych, bądź na ich logicznym rozwinięciu, zgodnym ze współczesną wiedzą naukową.

Prace konkursowe, liczące od 15 000 do 50 000 znaków (ze spacjami),należy wysyłać drogą elektroniczną na adres mailowy: konkurs@pffn.org.pl. Termin nadsyłania: od 30 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Pełny regulamin oraz niezbędne formularze znaleźć można na stronie pffn.org.pl.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 15 stycznia 2021 roku.

Najlepsze utwory – od jednego do pięciu – zostaną opublikowane w antologii Fundacji. Zwycięzcy, oprócz egzemplarza wydanego zbioru, otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

W pierwszej edycji konkursu teksty oceni jury w składzie:

  • dr Michał Cholewa (informatyk, laureat nagrody im. Janusza Zajdla),
  • dr Weronika Śliwa (astronom, kierownik planetarium Centrum Nauki Kopernik),
  • dr Sebastian Szymański (filozof i etyk, pracownik laboratorium Techno-Humanistyki UW),
  • Michał Cetnarowski (krytyk literacki, redaktor „Nowej Fantastyki”),
  • Kamil Muzyka (specjalista prawa kosmicznego).

O Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej

Powstała z inicjatywy miłośników polskiej fantastyki naukowej, ma na celu jej popularyzację zarówno w kraju, jak i za granicą. Jednocześnie Fundacja chce promować polskich twórców (pisarzy, grafików, muzyków, autorów gier komputerowych, fabularnych i planszowych) oraz organizować spotkania z pisarzami oraz ekspertami, aby przybliżać zagadnienia poruszane w fantastyce naukowej, a tym samym propagować gatunek oraz samą naukę. Jedną z przejawów tej aktywności będzie coroczny konkurs literacki dla debiutantów, mający na celu „wyławiać” nowe talenty.

www.pffn.org.pl
Profil FB PFFN

Logo Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej / Credits - PFFN
Logo Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej / Credits – PFFN

Autorem załączonej pracy jest Michał Karcz, artysta koncepcyjny tworzący w konwencji science fiction.

(PFFN)

Comments are closed.