Dwa konkursy związane z obserwacjami Ziemi

0

Trwają dwa europejskie konkursy związane z wykorzystaniem danych obserwacji Ziemi: “Farming by Satellite” oraz “Copernicus Masters”.

Farming by Satellite

Konkurs “Farming by Satellite” skupia się na nowych zastosowaniach satelitarnego obrazowania Ziemi (EO) dla rolnictwa. Konkurs skierowany jest do osób o wieku do 32 lat, pracujących w zespołach do 4 osób. Liderem zespołu musi być obywatel jednego z państw Unii Europejskiej.

Termin zgłoszeń konkursu upływa 15 czerwca 2020. Do 40 zespołów zostanie wyselekcjonowanych do dalszego etapu tego konkursu. Te zespoły do 30 września prześlą swoje prezentacje do oceny. Wśród nich zostaną wybrani finaliści.

Więcej informacji na: http://www.farmingbysatellite.eu

Copernicus Masters

Konkurs Copernicus Masters dotyczy różnych form wykorzystania danych EO. W tym roku przygotowano dziewięć obszarów, w których można zgłaszać swoje pomysły i rozwiązania aplikacji EO. Pośród tych obszarów jest między innymi obszar “ESA Digital Twin Earth”, w którym poszukuje się rozwiązań łączących technologie Big Data, sztucznej inteligencji z EO. Innym tematem jest zaproponowany przez niemiecką agencję kosmiczną (DLR) obszar “Environment, Energy & Health Challenge”, skupiający się na środowisku, energetyce oraz kwestii zdrowia.

Termin zgłoszeń do tego konkursu upływa 30 czerwca.

Więcej informacji na: https://copernicus-masters.com/

Comments are closed.