Bezpłatne warsztaty z przetwarzania danych satelitarnych

0

Czy dane satelitarne mogą być przydatne w monitorowaniu sinic, obszarów suszy, pożarów i zanieczyszczenia rzek?

Już w czwartek 28 listopada będzie można przekonać się o tym na warsztatach, które poprowadzi Katarzyna Długokęcka – analityczka danych satelitarnych. Spotkanie  podzielone będzie na część wykładową oraz praktyczną. W pierwszej części uczestnicy i uczestniczki zostaną wprowadzeni do teledetekcji, zdobędą wiedzę, skąd można pobrać dane satelitarne, z jakich formatów korzystać oraz na co zwracać uwagę. Druga część warsztatów obejmować będzie ćwiczenia na danych satelitarnych. W tej części zapoznają się z darmowym oprogramowaniem służącym do przetwarzania danych satelitarnych oraz wskaźnikami niezbędnymi do:

  • monitorowania rozwoju sinic na Bałtyku w aspekcie zagrożenia dla plaż,
  • oceny zasięgów suszy i pożarów,
  • monitorowania zanieczyszczenia rzek.

Zabierzcie ze sobą komputery. Przed warsztatami otrzymacie dane oraz wytyczne do potrzebnego oprogramowania, które należy zainstalować przed warsztatami.

Miejsce: sala MARS w O4 coworking, aleja Grunwaldzka 472 B, Gdańsk

Data: 28. listopada (czwartek), 10:00-18:00

Rekrutacja na warsztaty

Warsztaty przewidziane są dla osób początkujących. Liczba miejsc ograniczona do 20. Decyduje kolejność zgłoszeń + pierwszeństwo mają studentki i studenci trójmiejskich uczelni. 

Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy.

O prowadzącej

Mgr inż. Katarzyna Długokęcka – analityczka danych satelitarnych w firmie OPEGIEKA w Elblągu, absolwentka Politechniki Gdańskiej na kierunkach Geodezja i kartografia, Matematyka oraz Technologie kosmiczne i satelitarne. W pracy zajmuje się przetwarzaniem danych satelitarnych z wykorzystaniem uczenia maszynowego.

Organizatorzy: Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Blue Dot Solutions.

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Comments are closed.