URC 2019 – 36 zespołów

1

W tegorocznych zawodach URC wystartuje 36 zespołów z 10 państw. Wśród nich jest osiem zespołów z Polski.

University Rover Challenge (URC) to zawody łazików dla zespołów studenckich. Co roku zespoły z całego świata przyjeżdżają rywalizować do USA, na pustynię w stanie Utah. Zespoły konkurują w zadaniach takich jak zebranie próbki, symulowane wsparcie astronauty, przejazd przez trudny teren i serwisowanie sprzętu. Dokonywana jest także prezentacja łazików poszczególnych zespołów, na której przedstawia się zastosowane w ich konstrukcji rozwiązania technologiczne. Często łaziki startujące w tych zawodach nazywa się “marsjańskimi”, m.in. z uwagi na trudny teren URC oraz wsparcie Mars Society.

W 2019 roku w zawodach URC będzie uczestniczyć 36 zespołów z 10 państw. Zawody odbędą się w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019. Poniższe nagranie to pierwsze ogłoszenie zespołów biorących udział w URC 2019. Z Polski na tym nagraniu zaprezentowane zostało osiem zespołów.

Zapowiedź URC 2019 / Credits – Protocase Inc

W 2018 roku zawody URC wygrał polski zespół PCZ Team z Politechniki Częstochowskiej. Ten zespół uzyskał ponad 30 punktów więcej od drugiego zespołu w klasyfikacji URC 2018. W jednej z konkurencji – Extreme Retrieval and Delivery Task – PCz Rover Team zebrał 100 punktów, deklasując wszystkie inne zespoły.

(URC)

Jeden komentarz

  1. Asinus Interpares on

    Jeśli w konkursie (organizowanym w USA) na 36 zespołów jest aż 8 z Polski,
    to – z całym szacunkiem dla uczestników – nie wygląda to na zbyt poważną imprezę.
    Ale może się mylę.