Nowy nabór do programu Young Graduate Trainee w ESA

0

17 listopada rozpoczął się kolejny nabór do programu Young Graduate Trainee (YGT) w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Aplikacje będzie można wysyłać do 16 grudnia.

Program YGT w Europejskiej Agencji Kosmicznej jest doskonałą okazją aby rozpocząć budowanie kosmicznej kariery. Aplikację mogą wysyłać studenci ostatniego roku studiów II stopnia lub absolwenci tuż po obronie pracy magisterskiej. Kandydaci muszą jednak uzyskać dyplom uczelni przed rozpoczęciem stażu YGT.

Do programu stażowego mogą aplikować kandydaci z krajów członkowskich Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz krajów, które z ESA podpisały porozumienie o współpracy, tzw. European Cooperating State (ECS). Oznacza to, że od kilku lat również polscy absolwenci oraz absolwentki mogą skorzystać z tej formy stażu, który często przekształca się w pracę w instytucjach lub podmiotach związanych z europejskim sektorem kosmicznym.

Więcej szczegółów na temat programu YGT można znaleźć na stronach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Warto pamiętać, że aplikację wraz CV oraz listem motywacyjnym można składać tylko na jedno stanowisko stażowe.

Comments are closed.