ESA – szkolenie z wypełniania wniosków

0

Europejska Agencja Kosmiczna organizuje w dniach 6-8 czerwca kurs dla małych i średnich przedsiębiorstw dotyczący wypełniania wniosków projektowych. Kurs odbędzie się w ośrodku ESTEC w Holandii.

Część projektów B+R finansowanych lub wspieranych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) są dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom (SME). Te projekty (oraz fundusze) mają pomóc w dalszym rozwoju technologii tworzonych przez SME i jednocześnie nie są dostępne dla dużych koncernów branży aerokosmicznej.

Z drugiej strony wiele małych i średnich podmiotów wciąż się boryka z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji projektowej do ogłoszonych konkursów i przetargów przez ESA. Dlatego też ESA organizuje warsztaty dedykowane SME. Najbliższy z nich odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w ośrodku ESTEC w Holandii. Tematem tego szkolenia będzie przygotowanie dokumentacji dla przetargów i konkursów ESA.

Temat szkolenia to How to write a good proposal in response to an ESA Invitation to Tender for R&D activities. Termin zgłoszeń upływa 20 kwietnia.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ESA.

(ESA)

Comments are closed.